Dovolená a zájezdy Švýcarsko

Detail státu

Švýcarsko Švýcarsko - transparent

Nabízíme 126 ubytovacích kapacit za cenu 1 629 Kč - 106 219 Kč.

Destinace:

Dovolená ve Švýcarsku -  v zemi bank, čokolády a přesných hodinek. A také světoznámého děravého sýra a superpřesných vlaků. Země, kde leží největší ledovec i nejvýše položená vlaková stanice Evropy. Kraj vysokých alpských štítů, ale též zelených pastvin, jež zvoní kravami a voní lučními květy.

Švýcarsko, vnitrozemský stát v jihozápadní části střední Evropy, je federativní republikou tvořenou 26 historickými kantony. Hraničí s Francií, Německem, Rakouskem, Itálií a s Lichtenštejnskem. Obyvatelstvo mluví čtyřmi jazyky, přesto si národ zachovává obdivuhodný smysl pro jednotu. Strategická poloha ve spojení s politickou stabilitou a tradiční důvěryhodností vytvořily ze země světové finanční středisko. Navíc si vybudovalo jméno jedné z nejbohatších zemí nejen Evropy, ale i světa, proto byste neměli návštěvu této krásné země vynechat a využít tak četné zájezdy do Švýcarska.

Je to hornatá země (má nejvyšší průměrnou nadmořskou výšku v Evropě - kolem 1300 metrů n. m.). Přibližně 60 % povrchu zaujímají Alpy. Z celkové plochy tohoto pohoří leží na území Švýcarska 20 %. Podél francouzských hranic se táhne pohoří Jura (10 % území). Mezi těmito dvěma horskými masami se rozkládá Švýcarská plošina, kde žije většina populace. V oblasti Alp se nachází asi 140 ledovců. Největší z nich - Aletschgletscher je skoro 25 km dlouhý. Dovolená ve Švýcarsku vás zaujme i svými četnými krásnými údolími. Švýcaři si své přírodní bohatství velmi chrání, a tak je na celém území mnoho rezervací a chráněných oblastí (označeny vždy informačními tabulemi).

Podnebí lze obecně označit jako mírné. Ale vzhledem k různorodému povrchu země se může klima v různých oblastech velmi lišit. V kopcovité oblasti je podnebí shodné se střední Evropou, jsou zde teplá léta, ale studené zimy s množstvím sněhu. Srážky jsou rozloženy během celého roku. Nejdeštivější jsou letní měsíce. Naopak jih země má subtropické klima a oplývá subtropickou vegetací. Charakteristický je prudký suchý vítr fén, který způsobuje stoupání teplot. Mírné, teploty se v období března - června a září - prosince pohybují mezi 5 a 22°C, od července do srpna pak od 18 do 28 °C a v lednu až únoru od -2 °C po +7 °C; závisí však na nadmořské výšce.

Ve starověku bylo území osídleno Réty a keltskými Helvéty, později součást Římské říše. V pátém století území obsadili germánští Alemáné, o sedm století později se část Švýcarska dostala pod nadvládu Habsburků. Roku 1291 uzavřely kantony Schwyz, Uri a Unterwalden Věčný spolek, který se stal základem švýcarského státu. Konfederace pod alpských měst byla poprvé oficiálně uznána Vestfálským mírem roku 1648. Teprve až v roce 1815 bylo ale obnoveno v současných hranicích a uznáno mocnostmi jako věčný neutrální stát. Neutralitu si zachovalo i v době obou světových válek. Není členem OSN.

Zájezdy do Švýcarska vás zavedou do země zelených pastvin, hor a jezer, ale to není to jediné, co může turistům nabídnout. Švýcarsko je protkané více jak 60 000 kilometry značených turistických tras od pohodových výletních tras až po vysokohorské stezky a horolezecké trasy. Povedou Vás žluté informační cedulky, na kterých najdete údaj o cíli a době, za jakou k němu dojdete. Velké množství jezer a řek umožňuje turistům pěstovat i vodní sporty. K turisticky atraktivním a navštěvovaným místům patří Bodamské jezero, Švýcarský národní park, Údolí sýru Gruyére,Údolí Emmental, či Ženevské jezero. Jistě i výlet lodí po jezeře Lugano či Thun s mnoha zámky v blízkosti vám vytvoří nezapomenutelné zážitky. Blízko Montreux můžete obdivovat krásu hradu Chillon. Z městských center nepochybujte nad návštěvou Zurichu, hlavního města Bern, St Gallenu a Ženevy. Kromě toho všeho nabízí také kvalitní lyžování.

Zájezdy a dovolená Švýcarsko – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel.

Užitečné informace pro dovolenou ve Švýcarsku:

 • Očkování - povinné není, ale doporučuje se zkontrolovat si stav očkování proti záškrtu, tetanu a klíšťové encefalitidě. Není uzavřena dohoda o poskytování bezplatné léčebné péče. V případě ohrožení života a zdraví zdravotnická zařízení poskytnou ošetření za úhradu a případný dluh vymáhají. Doporučuje se proto uzavřít cestovní pojištění pro případ vzniku léčebných výloh.
 • Cestovní doklady - po osobách starších 18 let je vyžadováno předložení platného cestovního pasu nebo občanského průkazu. Vízum je vyžadováno v případě pobytu nad 3 měsíce. Podmínkou pro povolení vstupu je také dostatečné finanční obnos pro cestu a pobyt. Jeho výše není zákonem stanovena, záleží vždy na konkrétních okolnostech. Kontroly jsou většinou namátkové.
 • Oficiální název (česky): Švýcarská konfederace
 • Hlavní město: Bern
 • Rozloha: 41 285 km2
 • Počet obyvatel: 7 523 934 (rok 2006)
 • Měna: euro (EUR)
 • Úřední jazyk: němčina, francouzština, italština, rétorománština
 • Náboženství: římští katolíci 46%, protestanté 40%, ostatní a bez vyznání 12,2%
 • Státní zřízení: federativní republika
 • Časový posun: SEČ (stejně jako v ČR)

Výsledky hledání
Náš tip
Prázdninový komplex Hof Arosa

Prázdninový komplex Hof Arosa

Švýcarsko

165 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Laudinella

Laudinella

Švýcarsko » Švýcarské Alpy » Graubünden

210 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Solaria Feriensiedlung

Solaria Feriensiedlung

Švýcarsko » Švýcarské Alpy » Graubünden » Davos

167 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Club Hotel Davos

Club Hotel Davos

Švýcarsko » Švýcarské Alpy » Graubünden » Davos

2328 termínů / 0 Last minute / 1497 First minute

Strava: SN, PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní FM

Náš tip
Bad Serneus

Bad Serneus

Švýcarsko

208 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Hotel Magrappé

Hotel Magrappé

Švýcarsko » Švýcarské Alpy » Valais / Wallis » Veysonnaz

608 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN, PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Apartmány Surses Alpin

Apartmány Surses Alpin

Švýcarsko » Švýcarské Alpy » Graubünden » Savognin

782 termínů / 0 Last minute / 654 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní FM

Náš tip
Das Hotel Panorama

Das Hotel Panorama

Švýcarsko » Berner Oberland

1924 termínů / 0 Last minute / 1924 First minute

Strava: SN, PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní FM

Náš tip
Camping Manor Farm

Camping Manor Farm

Švýcarsko » Berner Oberland » Interlaken

769 termínů / 0 Last minute / 249 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní FM

Náš tip
Hotel City a St. Martin

Hotel City a St. Martin

Švýcarsko » Švýcarské Alpy » Valais / Wallis

702 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní


další nabídky >