Svatební cesty

Svatební cesty

Svatební cesty

Svatební cesta bývá jedním z nejkrásnějších zájezdů, který v životě podnikáme. Snažíme se, aby bylo vše dokonalé a aby nic nezkazilo neopakovatelnou atmosféru první manželské dovolené. Líbánky trávíme často v zahraničí a nenecháme se tak rušit nikým a ničím. Naše cestovní kancelář Vám ráda zařídí svatební cestu do tří ostrovních rájů: Mauricius, Seychely a Maledivy.

Kromě Malediv, kde se jedná pouze o symbolický obřad a není proto zapotřebí žádných dokumentů, je u destinací Mauricius a Seychely zapotřebí dodat minimálně 4 týdny před svatbou oskenované, notářsky ověřené a soudním překladatelem do angličtiny přeložené (opatřené tlumočnickou doložkou) kopie následujících dokladů:
 
 • Rodný list
 • Oddací list (ze všech předchozích manželství, jestliže jste rozveden/-a)
 • Rozsudek o rozvodu (ze všech předchozích manželství, jestliže jste rozveden/-a)
 • Úmrtní list (vysvědčení o právní způsobilosti - jestliže jste vdovec/vdova)
 • V případě, že jste změnil/-a jméno, je zapotřebí dodat odpovídající dokumenty
 • (případně) Předmanželskou smlouvu
Kromě výše uvedených dokumentů je také potřeba doložit oskenovanou dvoustranu pasu s fotografií a osobními údaji a vyplněný formulář „Application to Marry Form“, který Vám dodáme.
 
ORGANIZACE SVATBY
 
Všechny svatební cesty připravujeme individuálně, podle Vašich přání a představ. Záleží tedy jen na Vás, kde a kdy si přejete tento jedinečný okamžik svého života uskutečnit. Délka pobytu, odletové letiště, výběr hotelu, to vše je pouze Vaše volba. S výběrem Vám v naší cestovní kanceláři rádi poradíme.
 
Svatební cesty, a obzvláště pak ty se svatebním obřadem, doporučujeme rezervovat s dostatečným časovým předstihem (i několik měsíců). Obřady jsou velmi žádané. Na ostrovech se konají pouze v pracovních dnech od pondělí do pátku v odpoledních hodinách, a navíc v každém hotelu se koná max. jedna svatba denně. Výhodou jsou speciální slevy pro novomanželské páry (až do 6 měsíců od data svatby), které zahrnují např. slevy od 20% do 100% na ubytování pro nevěstu, obědy zdarma, večeři při svíčkách, masáže, dárek a další. Místo svatebního obřadu si vybíráte sami během pobytu v hotelu spolu s Vaším svatebním koordinátorem. Nejčastějšími jsou svatby v písku na pláži pod palmou, nebo v altánku v zahradě atd. Na místě se také dolaďují detaily jako květinová výzdoba, občerstvení, hudba atd.
 
Jak postupovat při objednání svatebního zájezdu:
 1. Vyberte si destinaci, termín cesty (kdy nejdříve můžete vycestovat, a kdy se nejpozději vrátit), délku pobytu v destinaci, eventuelně preferované datum svatebního obřadu (berte prosím na vědomí, že na Mauritiu je třeba být min. 2 pracovní dny a na Seychelách 1 pracovní den, před svatebním obřadem).
 2. Uveďte nám celá jména všech cestujících osob (tak, jak bude psáno v cestovním pase v době konání se zájezdu). U dětí prosíme také o jejich datum narození, kvůli uplatnění případných možných slev.
 3. Vámi preferované místo odletu (Praha, Vídeň, Mnichov, Frankfurt atd.)
 4. Název hotelů a příp. i typ pokoje, které se Vám líbí (pokud nevíte, tak alespoň kategorii hotelu, rádi Vám ze zkušenosti doporučíme)
 5. Typ stravy - snídaně, polopenze, plná penze, All Inclusive
 6. Další požadavky
POZOR: rozvedené či ovdovělé ženy se smí znovu vdát po uplynutí 300 dnů ode dne právní platnosti rozvodového rozsudku/smrti manžela. V případě dřívější svatby je žena povinna podstoupit na Mauritiu lékařskou prohlídku. Pokud se prokáže, že je těhotná, nebude svatba za žádných okolností uznána (jedná se pouze o svatby na Mauritiu).
 
Postup ze strany CK optitravel s.r.o.:
 1. Prověříme nejlevnější volné kapacity v letadlech (ev. balíčků služeb od našich partnerských CK)
 2. Zjistíme volnou kapacitu v hotelech
 3. Na Váš email Vám pošleme cenovou kalkulaci celého zájezdu
 4. Po výběru a odsouhlasení z Vaší strany Vám pošleme cestovní smlouvu a fakturu (v návaznosti na domluvě buď zálohovou na 50% ceny zájezdu a doplatek do plné výše do 1 měsíce před odjezdem)
 5. Cca 1 – 2 týdny před cestou a po Vaší plné úhradě zájezdu Vám předáme v naší CK, ev. poštou pošleme kompletní odbavení na cestu (letenky, vouchery na ubytování, transfer atd.).
 6. V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností jsme Vám k dispozici na emailu či telefonu.
SVATEBNÍ PRŮBĚH
 
Po Vašem příjezdu do hotelu Vás bude kontaktovat svatební koordinátor naší partnerské cestovní kanceláře. Společně vyberete místo svatebního obřadu, navštívíte místní úřady (liší se dle vybrané země, např. na Seychelách se na úřady nemusí), na kterých předložíte originály přeložených dokumentů a provedete přísežné prohlášení; doladíte detaily jako květinovou výzdobu, kytici pro nevěstu či do klopy pro ženicha, hudbu, občerstvení, focení atd. Svatba probíhá v souladu s právními předpisy země, ve které se koná. Pokud nemáte žádné svědky, zajistí Vám je partnerská cestovní kancelář, nejčastěji v podobě vlastních či hotelových zaměstnanců. Při obřadu opakujete svatební slib po oddávajícím v anglickém jazyce (proto je nutná minimálně základní znalost angličtiny). Manželství je uzavřeno výměnou snubních prstýnků a podpisy do úředních knih. Potom, dle předem domluvené organizace, následuje přípitek, krájení dortu, focení apod.
 
Po obřadu obdržíte svůj oddací list. Ten předejte reprezentantovi partnerské CK. Je totiž důležité nejdříve opatřit oddací list apostilou (státní ověření platnosti připomínající notářské razítko), bez ní by totiž tato listina neměla právní platnost a tak by Vaše manželství nebylo po Vašem návratu v ČR uznáno za platné. Občas se stává, že se na tuto nutnou formalitu zapomíná, proto se raději připomeňte. Místním úřadům trvá ověření cca 2 – 3 pracovní dny, poté je Vám oddací list doručen do hotelu. Doporučujeme kontrolu dokumentu. Také si pro jistotu zjistěte celá jména, adresu a data narození Vašich svědků při obřadu, stává se, že je naše úřady při legalizace vyžadují.
 
Po návratu do ČR si udělejte notářskou kopii oddacího listu, kterou následně nechte přeložit soudním znalcem do češtiny. S tímto přeloženým dokumentem poté zajděte na Vaši matriku dle trvalého bydliště, která s Vámi sepíše „Zápis o uzavření manželství“. Odtud se pak dokumenty posílají na Zvláštní matriku do Brna, která je jedinou matrikou v ČR ověřující platnost svateb v zahraničí. Ta Vám také vystaví Váš oddací list a zašle ho zpět na Vaši matriku. Celý tento proces trvá cca 2 – 4 týdny.
 
 
MAURITIUS
 
Mauritius (neboli Mauricius) je ostrovní stát vulkanického původu. Je součástí souostroví Maskarény a leží asi 900 km východně od Madagaskaru. Tento ostrov patří mezi nejkrásnější ostrovy na světě a je označován za „perlu Indického oceánu“ nebo za „rajský ostrov“. Mauritius se pyšní nedotčenou panenskou přírodou, průzračnou tyrkysovou vodou, pobřežními lagunami, krásnými plážemi s jemným bílým pískem a kokosovými palmami, úžasnými korály zabarvenými do žluta, červena a modra. Je to ostrov plný různých přírodních rozmanitostí jako jsou činné krátery, zelené vcholky hor, husté pralesy, řeky a vodopády, které se rozprostírají na jihozápadním cípu ostrova. Kromě přírodních krás jsou pro ostrov charakteristické malebné vesničky a městečka, pole s cukrovou třtinou, historické památky, kulturní rozmanitosti, geografické rozdíly, tropické podnebí, výtečná indická, kreolská, čínská a francouzská kuchyně s velkým množstvím plodů moře, exotickým ovocem a sladkostmi z cukrové třtiny. Turisticky obývanou části ostrova je spíše severozápad v okolí zálivu Grand Bay. Východní pobřeží je více návětrné, naopak západní je klidnější, na mnoha místech chráněné korálovým útesem.
 
Oficiálním úředním jazykem je angličtina, ale lze se domluvit i francouzsky, popřípadě kreolsky. Do této země není zapotřebí vstupních víz ani žádného očkování.    
 
Hotely na Mauritiu:
·                   Beachcomber Paradis Hotel & Golf Club 5*+
·                   Beachcomber Dinarobin Hotel Golf & Spa 6*
·                   Maradiva Villas Resort & Spa 5*+
·                   Naïade Resorts – Les Pavillons 5*
·                   Beachcomber Shandrani Resort & Spa 5*
·                   Naiade Resorts – Beau Rivage 5*
·                   Beachcomber Le Victoria 4*+
·                   Beachcomber Le Canonnier 4*
·                   Naiade Resorts – Merville Beach 3*
 
 
SEYCHELY
 
Seychely se nachází v západní části Indického oceánu severovýchodně od Madagaskaru, v blízkosti rovníku, což z nich činí vhodnou destinaci po celý rok. Mohou se pyšnit nejrozsáhlejší soustavou korálových atolů, skládají se ze 115 žulových a korálových ostrovů o celkové rozloze 455 km2. Každý z těchto ostrovů má rozdílný charakter a své osobní kouzlo. Seychely jsou proslulé pro svou neobyčejnou krásu a panenskou přírodu, pro jejíž zachování omezila seychelská vláda počet lůžek pro turisty a vydala nařízení, že žádná stavba nesmí být vyšší než palma. Kromě úžasné fauny a flóry nabízí Seychely pohádkové pláže s bílým pískem, průzračnou vodu Indického oceánu a neuvěřitelný klid. Podmořský svět je plný různých druhů korálů, žijících mušlí a přibližně 900 druhů ryb. Ostrovy jsou rezervacemi pro mnoho vzácných a nádherných rostlin a ptáků. Podnebí je přímořské, vlhké. Jedná se o zemi vyhlášenou jako turistická destinace pro náročnější klientelu.
 
Hotely  Hotely na Seychelách:
·       Labriz Seychelles 5*
·       Desroches Island 5*
 
 
MALEDIVY
 
Maledivyjsou považovány za tropický ráj, nachází se v Indickém oceánu nedaleko Srí Lanky a rozkládají se na 90.000 km2. Skládají se z 1.190 malých ostrůvků, z nichž je obydleno pouze 220. Žádný z ostrovů nevyčnívá nad mořskou hladinu více než 9 metrů. Je to místo stovek úchvatných korálových ostrůvků, které jsou omývány tyrkysovým mořem, plážemi s jemným bílým pískem, kokosovými palmami, pestře kvetoucími a krásně vonícími keři, jedinečnou přírodou, úchvatným podmořským světem plným malých pestrobarevných rybiček, malých žraloků, rejnoků a želv a má více než 1.500 druhů korálů. Díky ohleduplnosti místních obyvatel i turistů k přírodě je kouzlo Malediv stále uchováno. Kulturní rozmanitosti, historické památky, starobylé domy, spletité dlouhé uličky jsou soustředěny v hlavním městě Malé. K nejvýznamnějším historickým památkám města patří mešita Hukuru Minskiy pocházející ze 17. století, tato mešita patří mezi architektonicky nejcennější mešity na světě. Dalšími architektonickými skvosty jsou palác Mulee-aage, bývalé sídlo sultána Mohameda Shamsuddeena III., a palácová zahrada. Zajímavým místem je i vyhlášený Rybí trh v hlavním městě, který nabízí mnoho rozmanitých čerstvých a kvalitních druhů ryb, dále místní tržiště, kde je možné zakoupit ovoce, zeleninu, koření, oblečení, šátky, suvenýry. Díky své poloze v rovníkovém pásmu zaručují Maledivy stálé počasí po celý rok, nejlepším obdobím pro cestu na Maledivy je prosinec a leden, kdy je množství srážek nejnižší. Nejvyšší bod Malediv má přibližně 2 metry a s touto nadmořskou výškou je státem s nejnižší průměrnou nadmořskou výškou na světě.
 
Oficiálním úředním jazykem je maledivština, ale běžně se používá angličtina. K návštěvě země není zapotřebí žádného očkování ani vstupních víz.   
 
Hotely na Maledivách:
·         Kanuhura 6*
·         Meeru Island Resort 4*+
 
Hotelů, ve kterých lze zajistit svatební obřad je samozřejmě mnohem více, ať už se jedná o Mauritius, Seychely či Maledivy, proto nás neváhejte kontaktovat s Vaším výběrem hotelu a my Vám zjistíme možnosti a ceny.