Dovolená a zájezdy Spojené arabské emiráty

Detail státu

Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty - transparent

Nabízíme 199 ubytovacích kapacit za cenu 6 050 Kč - 638 690 Kč.

Destinace:

Dovolená ve Spojených arabských emirátech vás okouzlí především svým nebývalým přepychem. Cokoli, co jste v Evropě poznali před návštěvou této země, ve srovnání s mekkou arabského luxusu bledne. Jako mávnutím kouzelného proutku se totiž při last minute dovolené ocitnete v jedné z pohádek Tisíce a jedné noci, kde nic není nemožné. Na své si tu přijdou milovníci rychlých aut, jedinečné architektury, vysokých mrakodrapů, oslňujících šperků, ale také levného benzínu.

Zájezdy do Spojených arabských emirátů (SAE) vás zavedou na Arabský poloostrov, a to do jeho jihovýchodní části. Ze západu je omývají teplé vody Perského zálivu, přičemž z východu je to Ománský záliv (Indický oceán). SAE sousedí se třemi státy - Saudská Arábie z jihozápadu, Omán z východu a Katar ze západu.

Celková rozloha území je 83 600 km2 včetně přilehlých ostrovů, které lemují pobřeží. Největší a zároveň nejbohatší emirát Abu Dhabi, zabírá až 85% celkové rozlohy území. Díky zájezdu do Spojených arabských emirátů se dostanete do země, která je až z 90% pokryta pouští Rub al-Khali. Její písky mají v různých částech území různé zabarvení, od šedé přes krémovou do červené, které je dáno specifickým složením minerálů. I přes nehostinnost pouště je krása scenérií písečných polí a dun nezapomenutelná. V poušti však nechybí ani ostrůvky života, z nichž uveďme např. oázy Liwa a Buraimi. Sever země směrem k emirátu Ras Al - Khaimah je zelenější. Na hranici s Ománem dominuje horský masiv Al-Hajar a stoupá do výšky 1100 metrů. Nížiny se rozkládají na pobřeží perského zálivu a jsou tvořeny rozsáhlými solnými pánvemi.

Dovolená ve Spojených arabských emirátech vám dá pocítit tropické suché klima, kdy v létě mohou teploty dosáhnout až 50 stupňů. Vhodným obdobím pro návštěvu jsou proto jarní měsíce březen až květen, a podzimní měsíce říjen až prosinec, kdy teploty nedosahují extrémních hodnot a jsou pro Evropany nejpříznivější (kolem 30 °C).

Ve starověku bylo území pod vládou Persie. V 8. století se sem dostává islám a vznikají samostatné emiráty. Od 13. století soupeří o toto území Persie, Portugalsko, Omán a Turecko. Nakonec připadlo území Britům, kteří zde vybudovali vojenskou základnu. Ozbrojená síla Británie zde bojovala s pirátstvím, které zde bylo nadmíru rozšířené. Někdy bývá toto území nazýváno Pirátským pobřežím. Britové začlenili území roku 1892 do protektorátu Smluvní Omán. I tak měl každý emirát svého vládce. Po nalezení ropy emiráty velice rychle zbohatly a začaly spolupracovat. Spojené arabské emiráty (SAE) vznikly v roce 1971 po odchodu britských vojsk. Tvoří je sedm autonomních emirátů. Zbývající dva emiráty, Bahrajn a Katar, se k SAE nepřidaly a vyhlásily svůj vlastní samostatný stát. SAE udržují úzké vztahy s Brity a vychází mírově se svými sousedy. SAE stály na straně spojenců při operaci Pouštní bouře v roce 1990. Všechny emiráty jsou absolutistické monarchie. Pouze emirát hlavního města Abú Dhábí má ústavu. Vládci emirátů jsou členy Nejvyšší rady. Emírové volí prezidenta a víceprezidenta federace a jmenují čtyřčlenný poradní orgán.                        

Díky rozsáhlým ložiskům „černého zlata“ patří Emiráty k nejbohatším a nejmodernějším státům světa. Každý návštěvník je fascinován nekonečnou řadou kontrastů. Na jedné straně nejrychleji se vyvíjející město světa Dubaj s přepychem nákladně zavlažovaných zelených ploch, sedmihvězdičkových hotelů a nákupních rájů v gigantických hypermarketech. Na druhé straně kolorit tradičních orientálních bazarů, fascinující pouštní příroda s oázami, pomalý život beduínů, karavany velbloudů a paláce z pohádek tisíce a jedné noci. Turisty však láká i skvělé koupání na bezvadných písčitých plážích s garancí skutečně slunných dní bez deště a nepřebernou nabídkou vodních sportů i rybolovu.

Zájezdy a dovolená Spojené arabské emiráty – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel.

Užitečné informace o dovolené ve Spojených arabských emirátech:

 • Očkování - není požadováno. Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě typu A a B, tyfus, tetanus a vzteklinu. (Řada uvedených očkování se doporučuje většině cestovatelů, vždy je však třeba přizpůsobit se především místu a charakteru cesty.)
 • Cestovní doklady - cestovní pas s platností nejméně půl roku od vstupu a fotokopie víza vystaveného velvyslanectvím SAE ve Vídni nebo Ministerstvem vnitra SAE (imigrační policií) na žádost místního sponzora. Originály víz jsou deponovány místním sponzorem na hraničním přechodu, který cestující použije ke vstupu do země. Jiné doklady při příletu vyžadovány nejsou.
 • Oficiální název (česky): Spojené arabské emiráty
 • Hlavní město: Abú Dhábí
 • Rozloha: 83 600 km2
 • Počet obyvatel: 2 602 713 (rok 2006)
 • Měna: dirham (AED)
 • Úřední jazyk: arabština
 • Náboženství: sunnitští muslimové 75%, šíitští muslimové 19%, křesťané 3,5%, ostatní 2,5% 
 • Státní zřízení: federativní absolutní monarchie
 • Časový posun: + 3 hodiny zimní čas, + 2 hodiny letní čas (oproti SEČ)

 

Výsledky hledání
Náš tip
Velká cena Abu Dhabi - vstupenky

Velká cena Abu Dhabi - vstupenky

Spojené arabské emiráty

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Dubaj - podzimní okružní cesta

Dubaj - podzimní okružní cesta

Spojené arabské emiráty » Dubaj

8 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: - Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
The Ajman Palace

The Ajman Palace

Spojené arabské emiráty » Ajman

435 termínů / 22 Last minute / 0 First minute

Strava: SN, PL, LAI Odlet: PRG, OSR, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní LM

Náš tip
Hotel Ibis One Central, Dubai

Hotel Ibis One Central, Dubai

Spojené arabské emiráty

16 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Acacia By Bin Majid Hotels & Resorts

Acacia By Bin Majid Hotels & Resorts

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

7272 termínů / 33 Last minute / 0 First minute

Strava: SN, PL, PP, Al Odlet: PRG, OSR, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Dubai Shopping - Easy Fly

Dubai Shopping - Easy Fly

Spojené arabské emiráty

9 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Mangrove

Mangrove

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

1228 termínů / 63 Last minute / 0 First minute

Strava: SN, PL, Al Odlet: PRG, OSR, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Citymax Bur Dubai

Citymax Bur Dubai

Spojené arabské emiráty » Dubaj

4825 termínů / 134 Last minute / 306 First minute

Strava: SN, PL, PP Odlet: PRG, OSR, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky LM FM

Náš tip
Bin Majid Beach Hotel

Bin Majid Beach Hotel

Spojené arabské emiráty » Ras Al Khaimah

6752 termínů / 201 Last minute / 0 First minute

Strava: SN, PL, PP, Al Odlet: PRG, OSR, VIE, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky LM

Náš tip
Cassells Al Barsha

Cassells Al Barsha

Spojené arabské emiráty » Dubaj

145 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG, BTS Odjezd z: 0 míst

letecky


další nabídky >