UA-114738674-1

Dovolená a zájezdy Španělsko

Detail státu

Španělsko Španělsko - transparent

Nabízíme 1327 ubytovacích kapacit za cenu 751 Kč - 537 177 Kč.

Destinace:

Dovolená ve Španělsku vás zavede na Pyrenejský poloostrov. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantské oceánu a Baleáry ve Středozemním moři. Součástí je i katalánské město Llívia, které je zcela obklopeno územím Francie.

Zájezdy do Španělska zaujmou ohromnou rozmanitostí krajiny. Smícháte-li hory, pahorkatiny, pouště, polopouště, náhorní plošinu, úrodná údolí podél řek, pobřežní roviny s rozlehlými plážemi, skalnaté pobřeží s malými plážičkami skrývajícími se pod útesy, sopečné a stepní oblasti, mokřiny, hluboká údolí s bujnou vegetací..., dostanete koktejl plný neuvěřitelných kontrastů, barev a odstínů. Vysokohorská oblast je zastoupena Pyrenejemi na severu s nejvyšší horou Pico de Aneto (3 404 m) a Sierrou Nevadou na jihu s nejvyšší horou Pyrenejského poloostrova Mulhacén (3 482 m).  Velkou část Pyrenejského poloostrova zabírá náhorní plošina (meseta), která podstatnou měrou přispívá k tomu, že je svou průměrnou nadmořskou výškou kolem 600 m zařazeno hned za Švýcarsko. Madrid je přitom nejvýše položené evropské hlavní město (655 m).

Baleárské ostrovy se nacházejí na západě Středozemního moře na východ od Španělska. Jsou tvořeny vlastními Baleárami, což jsou ostrovy Mallorca, Menorca a další menší ostrovy jako Cabrera. Dále jsou tvořeny Pytyuskými ostrovy Ibizou, Formenterou a několika dalšími. Největší z ostrovů je Mallorca, která již léta těží výhradně z cestovního ruchu. Ostrov je rozdělený rozsáhlým horským pásmem, brázděným od Severovýchodu po Jihovýchod, a tak odpojuje centrální zemědělské oblasti od samotářských pláží a skalnatého Alcúdia Bay (zálivu) na severu.

Mallorca, je ostrov, který má turistům opravdu co nabídnout. Nádhernou přírodu plnou skalnatých útvarů, stezek a zeleně, služby na vysoké úrovni, velký počet pamětihodností, které svědčí o bohaté historii ostrova a v neposlední řadě jedny z nejčistších pláží ve Středozemním moři. Díky pobřežním útesům je vhodným místem i k potápění. Další sportovní aktivitou může být lezení.  Krajinu také utváří pohádkové rokle a kaňony a na ně navazující vodopády. Díky kvalitní síti cyklistických stezek je i místem cyklistů, a to i profesionálů, kteří sem jezdí trénovat.

Ibiza, třetí největší z Baleárských ostrovů, tvoří se sousedním ostrovem Formentera ostrovní oblast „Ibiza a Formentera“ a dohromady jsou nazývány „Ostrovy borovic“. Ostrovy jsou převážně hornaté, nejvyšší horou je Sa Talaia s 475 m. n. m. Hory plynule navazují na azurové moře s plážemi plné jemného písku. Ibiza nabízí krásnou, leč drsnou skalnatou krajinu. Nabízí veškeré vodní sporty, hlavně potápění a plachtění. Je také proslavena řadou festivalů elektronické hudby. S tím se pojí i noční život, který je na Ibize opravdu bujarý, ostrovní diskotéky patří k těm nejlepším vůbec. Turistický ruch na ostrově hraje prim a tvoří 98% ekonomiky. To dokazuje velký počet hotelů, barů, restaurací a malých obchůdků. Místní lidé si turistů váží a jsou velice přívětiví.

Kanárské ostrovy patří na čelní příčky žebříčku turisticky nejnavštěvovanějších oblastí na světě. A za toto příjemné umístění se svým návštěvníkům náležitě odměňují. Poskytují jim totiž naprosto všechno, co je třeba k ničím nerušenému odpočinku na mořském břehu a pod slunečními paprsky. Připraveny jsou lahůdky všech světových kuchyní, dokonale komfortní ubytování a tolik zábavy, že se nudy bát rozhodně nemusíte.  Noční život na Kanárských ostrovech stojí za to. S příjemně chladivým vánkem nadcházejícího večera přichází přesně ten správný čas na společenskou zábavu. A nabídka podniků je opravdu široká, klidně můžete každý večer zkusit něco jiného a bavit se můžete až do časných ranních hodin. Je autonomní společenství Španělska a souostroví sedmi hlavních ostrovů a dvou ostrůvků sopečného původu v severním Atlantiku, přibližně 100 km západně od pobřeží Maroka. Příroda je na ostrovech velmi pestrá, nechybí zde sopečná "měsíční" krajina, palmové oázy, ani písečné duny. Na plážích bývá kromě klasického světlého písku i písek černý. Na Kanárských ostrovech se nachází čtyři ze třinácti španělských národních parků. Nejznámější je park Timanfaya na Lanzarote.

S rozmanitostí krajiny souvisí i klima. Ve vnitrozemí panuje podnebí kontinentální s velkými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí i v průběhu roku, východní a jižní pobřeží má klima středomořské s vysokým procentem slunečných dnů, s letními teplotami mezi 23 - 30 °C, kde se o zimě dá hovořit snad jen v lednu a únoru, kdy se zde průměrné teploty pohybují mezi 10 - 15 °C. Toto tzv. suché Španělsko s malým množstvím srážek kontrastuje se severními přímořskými oblastmi, kde prší často, i když v létě přece jen o něco méně. Nejtepleji je na jihu v Andalusii. Podnebí na Kanárských ostrovech je subtropické s příjemnými teplotami po celý rok (20- 30°C). Prší pouze několik dní v roce, převážně v zimě. Na Baleárských ostrovech je v letních měsících teplota moře okolo 25°C, teplota vzduchu 29°C.

Malby a rytiny v jeskyni Altamira podávají svědectví o osídlení již v roce 13 000 př.n.l. Dva tisíce let před Kristem přišli do země poprvé iberské kmeny. Později území ovládaly keltské kmeny, Kartháginci a Řím si zde zřídil provincii Hispania. Od pátého století zde vznikaly silné státy Vandalů a Svébů. V osmém století dobyli téměř celé území Arabové a teprve roku 1212 se spojeným křesťanským vojskům podařilo v bitvě u Las Navas de Tolosa muslimské státy porazit. O dvě století později roku 1479 se spojily dva mocné státy Kastilie a Aragonie v jednotné Španělsko. Objevné cesty v patnáctém a šestnáctém století z něj učinily jednu z nejmocnějších evropských zemí. Od poloviny sedmnáctého století však země postupně o své državy přichází. Roku 1898 se rozpad koloniální říše dokončil a Španělsko přišlo o Kubu a Filipíny. Roku 1936 zvítězila v parlamentních volbách levicová lidová fronta, vzápětí vypukla občanská válka. Tu ukončil o tři roky později fašistický puč, který do čela země přivedl generála Franka. Až po jeho smrti se teprve země vrátila k demokratickému pluralitnímu systému. V roce 1975 se také z exilu vrátil král Juan Carlos I.

Dovolená ve Španělsku je ideální pro milovníky aktivního a zábavného odpočinku. Nikde jinde v Evropě nenajdete tak energetické dny a noci. Dalo by se skoro říct, že žije nonstop.  V turisticky žádaných destinacích bary praskají ve švech, hotely se předbíhají v nabídce kulturních akcí, na diskotékách vyhrává živá i reprodukovaná hudba. Středomořské pobřeží nabízí nepřeberné množství zařízení pro sportovní vyžití. Ať už preferujete windsurfing, vodní skútry nebo lyže, najdete tady to své. Každé větší letovisko se také pyšní aquaparkem v čele s největším evropským představitelem Aqualandem El Arenal na Mallorce. Jedinečným zážitek na zájezdu do Španělska pro vás mohou být např. vyjížďky na koních. Jsou oblíbené zejména jako netradiční prostředek při objevování krás Baleárských ostrovů. Pro milovníky golfu na jihu vyrostl v posledních letech ráj nesoucí úsměvný název Costa del Golf. Jen těžko budete hledat místo s tak vysokým počtem golfových hřišť, než právě v Andalusii.

Zájezdy a dovolená Španělsko – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel.

Užitečné informace pro dovolenou ve Španělsku:

 • Očkování - žádné vážné onemocnění vám nehrozí a pro pobyt není doporučeno žádné očkování. Lékařská péče je na stejně dobré úrovni, jako v ostatních státech Evropské unie.
 • Cestovní doklady - platný cestovní pas či občanský průkaz (vydaný od května 1993). Můžete zde volně pobývat i pracovat v rámci volného pohybu osob v EU.  Není potřeba vyřizovat žádné speciální doklady jako je vízum nebo pracovní povolení. Jen podnikatelé si musí obstarat povolení živnosti a přihlásit se na finančním úřadě a úřadě sociálního zabezpečení.
 • Oficiální název (česky): Španělské království
 • Hlavní město: Madrid
 • Rozloha: 504 782 km2
 • Počet obyvatel: 46 063 511 (rok 2008)
 • Měna: euro (EUR)
 • Úřední jazyk: španělština 
 • Náboženství: římští katolíci 96%, ateisté a bez vyznání 3%, ostatní 1%
 • Státní zřízení: konstituční monarchie
 • Časový posun: na pevnině a na Baleárech platí SEČ, na Kanárských ostrovech je o hodinu méně (oproti SEČ, tj. i oproti ČR)


 

Výsledky hledání
Náš tip
SelvaPark

SelvaPark

Španělsko » Španělsko pevnina » Costa Brava

343 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky autobus vlastní

Náš tip
Europa

Europa

Španělsko » Španělsko pevnina » Costa Brava » Blanes

408 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky autobus vlastní

Náš tip
Park Suites Salou

Park Suites Salou

Španělsko » Španělsko pevnina » Costa Dorada » Salou

575 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky autobus vlastní

Náš tip
Apartmány Almonsa Playa

Apartmány Almonsa Playa

Španělsko » Španělsko pevnina » Costa Dorada » Salou

1146 termínů / 48 Last minute / 0 First minute

Strava: BS, PL, PP Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky autobus vlastní LM

Náš tip
Elvira

Elvira

Španělsko » Španělsko pevnina » Costa Brava » Blanes

190 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky autobus vlastní

Náš tip
Apartmány Arquus

Apartmány Arquus

Španělsko » Španělsko pevnina » Costa Dorada » Salou

457 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky autobus vlastní

Náš tip
Apartmány Murillo

Apartmány Murillo

Španělsko » Španělsko pevnina » Costa Dorada » Salou

461 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky autobus vlastní

Náš tip
Hotel Garbi

Hotel Garbi

Španělsko » Španělsko pevnina » Costa Brava » Lloret de Mar

2370 termínů / 48 Last minute / 0 First minute

Strava: PL, PP, Al Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky autobus vlastní LM

Náš tip
APARTMÁNY LOS PECES

APARTMÁNY LOS PECES

Španělsko » Španělsko pevnina » Costa Dorada » Salou

461 termínů / 24 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky autobus vlastní LM

Náš tip
Good Place Benalmadena Playa

Good Place Benalmadena Playa

Španělsko » Španělsko pevnina » Andalusie » Costa del Sol

1576 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky vlastní


další nabídky >