UA-114738674-1

Dovolená a zájezdy Slovinsko

Detail státu

Slovinsko Slovinsko - transparent

Nabízíme 108 ubytovacích kapacit za cenu 764 Kč - 47 980 Kč.

Destinace:

Dovolená ve Slovinsku znamená strávit svůj volný čas v „termálním ráji“. Neuvěřitelné množství termálních pramenů se nachází především na severovýchodně země, kde naleznete spoustu lázní (a wellness programy). Blahodárné účinky zdejších termálních pramenů jsou objevovány již po staletí a stojí je za to navštívit a pocítit jejich léčebnou sílu.

Slovinsko je středomořský stát na pomezí Balkánu a střední Evropy. Jeho sousedy jsou Rakousko, Maďarsko, Chorvatsko a Itálie. Severní část země zasahuje do jižní části Alp, východní oblast Prekmurje do Panonské nížiny a jihozápadní pobřežní část zahrnuje i část Istrie, díky této geografii je podnebí středozemní na pobřeží, alpské v severních pohořích a kontinentální na východě. Pobřeží je krátké (47 km), ale půvabné. V podstatě je to začátek Istrijského poloostrova, kam řada Čechů míří každoročně na dovolenou.

Zájezdy do Slovinska vás zavedou do země převážně hornaté a kopcovité. Okolo 90 % povrchu přesahuje hranici 300 m nad mořem. Lesy pokrývají více jak polovinu země, jsou opravdu panensky čisté. Slovinsko je jedna z nejzelenějších zemí Evropy. Zemědělské půdy zaujímají asi 43 % veškeré půdy. Jsou to hlavně pole, sady, vinice, pastviny a další. Na území státu se stýkají čtyři velké reliéfní celky: Alpy (30 % území), Panonská nížina (30 %), Dinárské pohoří (30 %) a Středozemní oblast (10 %). Předností je nepochybně spousta národních parků a přírodních rezervací. K největším NP Alp patří s rozlohou téměř 84 tisíc hektarů Triglavský národní park.

Stát leží v mírném pásu se čtyřmi rozdílnými ročními obdobími. Ale místně je rozděleno na tři jednotlivá podnebí. Ze severozápadu sem zasahuje alpské klima se silnými vlivy z Atlantiku a hojnými srážkami. Teploty v alpských údolích jsou v létě mírné a v zimě velmi nízké. Pobřeží a velká část Primorska má středozemní podnebí s teplým a slunečným počasím téměř po celý rok a s nepříliš silnou zimou. Na východě je kontinentální podnebí s teplým létem (někdy až velmi teplým) a chladnou zimou. Dovolená ve Slovinsku je nejlepší v letních měsících. Nejvíce srážek je na jaře (březen – duben) a na podzim (říjen – listopad).

Slovinsko tvořilo do roku 1918 součást habsburské monarchie. Po rozpadu Rakousko-Uherska se 29. října 1918 většina Kraňska a Jižní Štýrsko začlenilo do Státu Slovinců, Chorvatů a Srbů, jenž se stal 1. prosince 1918 součástí Království Srbů, Chorvatů a Slovinců (Království SHS, od 3. října 1929 Království Jugoslávie). Za druhé světové války bylo území okupováno fašistickou Itálií a Německem. Po skončení války bylo znovuzačleněno do obnovené Jugoslávie. 2. prosince 1945 pak v rámci federalizované socialistické Jugoslávie vzniká Lidová republika Slovinsko, přejmenovaná 7. července 1963 na Socialistickou republiku Slovinsko. Součástí této republiky se stala i území získaná od Itálie (severní část Istrie, východní část bývalého okněžněného hrabství Gorice a Gradišky a západního Kraňska). Po roce 1945 bylo nejrozvinutější částí Jugoslávie a její průmyslovou základnou, a celá léta doplácelo na chudší části. V roce 1991 Slovinci mobilizovali armádu a vyhlásili nezávislost na Jugoslávii. Ke konci roku 1991 už byla země uznána všemi mezinárodními společenstvími. V roce 2004 se stala členským státem EU.

Máte-li v plánu strávit dovolenou někde ne příliš daleko od domova, ne příliš nákladně a ne příliš nudně, ani příliš klasicky, kulturně, sportovně či relaxačně, pak je Slovinsko právě pro Vás tou nejlepší volbou. Zájezdy do Slovinska nabízí vše, co si můžete přát: Středozemní moře, Kamnické a Julské Alpy, krasové jeskyně (Postojna, Škocjanské), termální prameny, Panonské nížiny…Kdo je milovníkem sportu může vyzkoušet rafting (pro který jsou zde ideální podmínky) nebo horskou turistiku pěstuje v Julských Alpách a Kamnických Alpách nebo v Triglavském národním parku. Nespornou výhodou je bez pochyb jeho dostupnost, autem jste v hlavním městě Ljubljani zhruba za šest až sedm hodin. Existuje také přímé letecké i vlakové spojení.

Zájezdy a dovolená Slovinsko – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel.

Užitečné informace o dovolené e Slovinsku:

 • Očkování -  není doporučeno žádné. Platí evropský průkaz pojištěnce. Ta pro Vás představuje pouze nárok na nutné ošetření, na které se i tak často vztahuje spoluúčast. Ale pokud se chystáte vykonávat nějaký rizikový sport nebo jinou náročnější aktivitu, je určitě připojištění nutné.
 • Cestovní doklady - vyžadován je cestovní pas platný nejméně po dobu pobytu, příp. občanský průkaz.
 • Oficiální název (česky): Slovinská republika
 • Hlavní město: Ljubljana (Lublaň)
 • Rozloha: 20 273 km2
 • Počet obyvatel: 2 019 392 (rok 2007)
 • Měna: Euro (EUR)
 • Úřední jazyk:slovinština
 • Náboženství: římští katolíci asi 75%, ostatní křesťané 20%
 • Státní zřízení: republika
 • Časový posun: SEČ (stejný jako v ČR)

Výsledky hledání
Náš tip
Vitranc

Vitranc

Slovinsko » Kranjska Gora

215 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Bungalovy Rogla

Bungalovy Rogla

Slovinsko

51 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Bungalovy Primus

Bungalovy Primus

Slovinsko » Ptuj

1092 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Termal

Termal

Slovinsko » Moravské Toplice

879 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Hotel RADIN A

Hotel RADIN A

Slovinsko » Radenci

642 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN, PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Glamping Ribno Bled

Glamping Ribno Bled

Slovinsko » Bled

111 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Krvavec

Krvavec

Slovinsko

102 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Vile Terme Zreče

Vile Terme Zreče

Slovinsko

193 termínů / 0 Last minute / 99 First minute

Strava: BS, PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní FM

Náš tip
Savica

Savica

Slovinsko » Bled

550 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Apartmány Trobentica

Apartmány Trobentica

Slovinsko » Moravské Toplice

495 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní


další nabídky >