UA-114738674-1

Dovolená a zájezdy Slovensko

Detail státu

Slovensko Slovensko - transparent

Nabízíme 675 ubytovacích kapacit za cenu 390 Kč - 58 740 Kč.

Destinace:

Dovolená na Slovensku vás zavede pouze kousek, do vedlejšího vnitrozemského státu, ležícího ve střední Evropě. Hraničí s Českem a Rakouskem na západě, s Maďarskem na jihu, s Ukrajinou na východě a s Polskem na severu. Stalo se nezávislým státem po rozdělení Československa na dvě části v lednu 1993.

Krajina je z velké části balzámem pro oči. Na severu je hornatá a jih je tvořen převážně nížinami. Především pak východní část země je zvlněná a kopcovitá. Nejnižšími velehorami Evropy a nejvyššími horami jsou Vysoké Tatry. Všechna pohoří patří ke karpatské soustavě alpsko-himalájského horského systému. Kromě Tatranského národního parku se může pyšnit národními parky, jako je například Malá Fatra nebo Nízké Tatry a chráněnými krajinnými oblastmi jako je pohoří Velké Fatry, Slovenský kras, Vihorlat a další.

Zájezdy na Slovensko vás dostanou svou rozmanitou a krásnou přírodou, kterou nemůžete vynechat. Velkou dominantou a symbolem země jsou Vysoké a Nízké Tatry. Vysoké Tatry jsou hlavním centrem cestovního ruchu a uchvátí každého, kdo je navštíví. Rozsáhlé hřebeny a doliny, husté lesy, bystřiny či potoky, tolik přírodních krás na jednom místě jen tak nenajdete. I fauna je ovlivněna Tatrami. Nachází se zde plno vzácných živočichů, lišky, vysoká a černá zvěř. Dokonce se zde vyskytují medvědi, rys a výjimečně také vlk. Ve vodách se daří pstruhům, řídce také vydře říční.

Stát leží v mírném pásmu a má podobné klima jako Česká republika jen s tím rozdílem, že teplotní extrémy jsou o něco vyšší. Místní počasí a klima ovlivňuje příliv mořských vzdušných hmot z Baltského, Černého a Jaderského moře. Nejteplejším územím je Podunajská nížina na jihu a nechladněji je na Lomnickém štítu. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen a nejstudenějším je leden.

Dějiny ke Slovákům nebyly vlídné po celá staletí. Od 10. století až do roku 1918 bylo území Slovenska součástí Uherského království. Vládnoucí vrstvu tvořili především Maďaři. V 19. století zasáhlo Slovensko, tak jako jiné evropské země, národní uvědomování, které bylo důležité především pro slovenský jazyk. V roce 1918 vznikla Československá republika. Na začátku druhé světové války v roce 1939 se Československo rozdělilo na protektorát Čech a Moravy a na profašistický Slovenský stát. V roce 1945 se stalo opět součást Československého státu. 1. leden roku 1993 znamená pro Slováky naplnění dlouho očekávané samostatnosti.

I přesto, že dovolená na Slovensku může být z velké části podobná té u nás, rozhodně má co nabídnout. Rok od roku stoupá návštěvnost např. lyžařských středisek a dominantních Vysokých i Nízkých Tater obecně. I ostatní přírodní krásy stojí za návštěvu. A když připočítáme blízkost, dostupnost a levné ceny, je téměř ideální na dovolenou pro ty, kteří odmítají vzdálené národy a země. Můžete si zajet na výlet po památkách. Nabízí také hodně zachovalých hradů i zámků. Pokud jste milovníky muzeí, rozhodně si vyberete to, co vás zajímá. Pokud si rádi užíváte sněhu a zimních radovánek, navštivte některé z lyžařských středisek. Jsou většinou na dobré úrovni a ceny jsou příznivější než v jiných zahraničních lyžařských střediscích. Nejvýše položené sjezdovky jsou v Tatranské Lomnici, zde se lyžuje až v 2200 metrech. Lyžařské středisko Jasná - Chopok v Nízkých Tatrách je velice oblíbené, přitom se nemusíte bát velkých front k lanovkám. Zimní střediska jsou samozřejmě vhodná i v létě, a to zejména k pěší turistice. Oblíbeným místem turistů je Štrbské Pleso, což je nevýše položená osada na Slovensku. Oblíbená je také cykloturistika. Stále vznikají nové cyklistické stezky, v současnosti jich je 5 800 km. Neméně příjemnou aktivitou může být hraní golfu, golfová hřiště jsou mimo Bratislavu také ve Velké Lomnici, dalšími golfovými centry je Bernolákovo či Tále. Pokud máte rádi termální lázně či aquaparky, zájezdy na Slovensko jsou správná volba. Pravidelně se pořádají jednodenní výlety z Česka do Slovenských termálů.

Zájezdy a dovolená Slovensko – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel.

Užitečné informace o dovolené na Slovensku:

 • Očkování - povinné není. Před vycestováním je třeba získat u české zdravotní pojišťovny formulář E111 (nebo Evropskou kartu zdravotního pojištění), který se předkládá ošetřujícímu lékaři.
 • Cestovní doklady - Vyžadován je platný cestovní doklad či jiný doklad totožnosti. K cestě do 3 měsíců není povolení k pobytu vyžadováno.
 • Oficiální název (česky): Slovenská republika
 • Hlavní město: Bratislava
 • Rozloha: 49 035 km2
 • Počet obyvatel: 5 396 168 (rok 2007)
 • Měna: Euro (EUR)
 • Úřední jazyk: slovenština (regionálně maďarština, rusínština, čeština)
 • Náboženství: římští katolíci 60%, protestatné 8%, řečtí katolíci 3,3%, pravoslavní 0,7%, ateisté a bez vyznání 9,5%, ostatní 18%
 • Státní zřízení: republika
 • Časový posun: SEČ (stejný jako v ČR)

Výsledky hledání
Náš tip
Předvánoční Bratislava

Předvánoční Bratislava

Slovensko

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 1 míst

autobus

Náš tip
Vila Anna

Vila Anna

Slovensko » Jižní Slovensko

498 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS, SN Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Vila pri Váhu

Vila pri Váhu

Slovensko » Liptov

150 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Apartmány Bešeňová - Tomáš

Apartmány Bešeňová - Tomáš

Slovensko

592 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Apartmány Forró I.

Apartmány Forró I.

Slovensko » Jižní Slovensko

47 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Apartmány Ladislav Kiss

Apartmány Ladislav Kiss

Slovensko » Jižní Slovensko

182 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Adventní Bratislava

Adventní Bratislava

Slovensko » Bratislava

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 9 míst

autobus

Náš tip
Penzion U Kapličky

Penzion U Kapličky

Slovensko » Jižní Slovensko

96 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Privát Márk

Privát Márk

Slovensko » Jižní Slovensko

75 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Apartmány a chatky Podhájska II.

Apartmány a chatky Podhájska II.

Slovensko » Jižní Slovensko » Podhájska

53 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní


další nabídky >