Dovolená a zájezdy Slovensko

Detail státu

Slovensko Slovensko - transparent

Nabízíme 399 ubytovacích kapacit za cenu 690 Kč - 32 340 Kč.

Destinace:

Dovolená na Slovensku vás zavede pouze kousek, do vedlejšího vnitrozemského státu, ležícího ve střední Evropě. Hraničí s Českem a Rakouskem na západě, s Maďarskem na jihu, s Ukrajinou na východě a s Polskem na severu. Stalo se nezávislým státem po rozdělení Československa na dvě části v lednu 1993.

Krajina je z velké části balzámem pro oči. Na severu je hornatá a jih je tvořen převážně nížinami. Především pak východní část země je zvlněná a kopcovitá. Nejnižšími velehorami Evropy a nejvyššími horami jsou Vysoké Tatry. Všechna pohoří patří ke karpatské soustavě alpsko-himalájského horského systému. Kromě Tatranského národního parku se může pyšnit národními parky, jako je například Malá Fatra nebo Nízké Tatry a chráněnými krajinnými oblastmi jako je pohoří Velké Fatry, Slovenský kras, Vihorlat a další.

Zájezdy na Slovensko vás dostanou svou rozmanitou a krásnou přírodou, kterou nemůžete vynechat. Velkou dominantou a symbolem země jsou Vysoké a Nízké Tatry. Vysoké Tatry jsou hlavním centrem cestovního ruchu a uchvátí každého, kdo je navštíví. Rozsáhlé hřebeny a doliny, husté lesy, bystřiny či potoky, tolik přírodních krás na jednom místě jen tak nenajdete. I fauna je ovlivněna Tatrami. Nachází se zde plno vzácných živočichů, lišky, vysoká a černá zvěř. Dokonce se zde vyskytují medvědi, rys a výjimečně také vlk. Ve vodách se daří pstruhům, řídce také vydře říční.

Stát leží v mírném pásmu a má podobné klima jako Česká republika jen s tím rozdílem, že teplotní extrémy jsou o něco vyšší. Místní počasí a klima ovlivňuje příliv mořských vzdušných hmot z Baltského, Černého a Jaderského moře. Nejteplejším územím je Podunajská nížina na jihu a nechladněji je na Lomnickém štítu. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen a nejstudenějším je leden.

Dějiny ke Slovákům nebyly vlídné po celá staletí. Od 10. století až do roku 1918 bylo území Slovenska součástí Uherského království. Vládnoucí vrstvu tvořili především Maďaři. V 19. století zasáhlo Slovensko, tak jako jiné evropské země, národní uvědomování, které bylo důležité především pro slovenský jazyk. V roce 1918 vznikla Československá republika. Na začátku druhé světové války v roce 1939 se Československo rozdělilo na protektorát Čech a Moravy a na profašistický Slovenský stát. V roce 1945 se stalo opět součást Československého státu. 1. leden roku 1993 znamená pro Slováky naplnění dlouho očekávané samostatnosti.

I přesto, že dovolená na Slovensku může být z velké části podobná té u nás, rozhodně má co nabídnout. Rok od roku stoupá návštěvnost např. lyžařských středisek a dominantních Vysokých i Nízkých Tater obecně. I ostatní přírodní krásy stojí za návštěvu. A když připočítáme blízkost, dostupnost a levné ceny, je téměř ideální na dovolenou pro ty, kteří odmítají vzdálené národy a země. Můžete si zajet na výlet po památkách. Nabízí také hodně zachovalých hradů i zámků. Pokud jste milovníky muzeí, rozhodně si vyberete to, co vás zajímá. Pokud si rádi užíváte sněhu a zimních radovánek, navštivte některé z lyžařských středisek. Jsou většinou na dobré úrovni a ceny jsou příznivější než v jiných zahraničních lyžařských střediscích. Nejvýše položené sjezdovky jsou v Tatranské Lomnici, zde se lyžuje až v 2200 metrech. Lyžařské středisko Jasná - Chopok v Nízkých Tatrách je velice oblíbené, přitom se nemusíte bát velkých front k lanovkám. Zimní střediska jsou samozřejmě vhodná i v létě, a to zejména k pěší turistice. Oblíbeným místem turistů je Štrbské Pleso, což je nevýše položená osada na Slovensku. Oblíbená je také cykloturistika. Stále vznikají nové cyklistické stezky, v současnosti jich je 5 800 km. Neméně příjemnou aktivitou může být hraní golfu, golfová hřiště jsou mimo Bratislavu také ve Velké Lomnici, dalšími golfovými centry je Bernolákovo či Tále. Pokud máte rádi termální lázně či aquaparky, zájezdy na Slovensko jsou správná volba. Pravidelně se pořádají jednodenní výlety z Česka do Slovenských termálů.

Zájezdy a dovolená Slovensko – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel.

Užitečné informace o dovolené na Slovensku:

 • Očkování - povinné není. Před vycestováním je třeba získat u české zdravotní pojišťovny formulář E111 (nebo Evropskou kartu zdravotního pojištění), který se předkládá ošetřujícímu lékaři.
 • Cestovní doklady - Vyžadován je platný cestovní doklad či jiný doklad totožnosti. K cestě do 3 měsíců není povolení k pobytu vyžadováno.
 • Oficiální název (česky): Slovenská republika
 • Hlavní město: Bratislava
 • Rozloha: 49 035 km2
 • Počet obyvatel: 5 396 168 (rok 2007)
 • Měna: Euro (EUR)
 • Úřední jazyk: slovenština (regionálně maďarština, rusínština, čeština)
 • Náboženství: římští katolíci 60%, protestatné 8%, řečtí katolíci 3,3%, pravoslavní 0,7%, ateisté a bez vyznání 9,5%, ostatní 18%
 • Státní zřízení: republika
 • Časový posun: SEČ (stejný jako v ČR)

Výsledky hledání
Náš tip
Image not available

Vysoké Tatry, Štrbské pleso

Slovensko » Vysoké Tatry

2 termíny / 1 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 9 míst

autobus LM

Náš tip
Image not available

Slovenský ráj

Slovensko » Slovenský ráj

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 9 míst

autobus

Náš tip
Petra

Petra

Slovensko » Jižní Slovensko

316 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Image not available

Apartmány na Vadaši - Štúrovo

Slovensko » Jižní Slovensko

97 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Kremenisko

Kremenisko

Slovensko » Střední Slovensko

764 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS, PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Image not available

Magnólia

Slovensko » Jižní Slovensko » Podhájska

105 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Apartmány Holiday Village Senec

Apartmány Holiday Village Senec

Slovensko » Západní Slovensko

136 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Holiday Village Tatralandia

Holiday Village Tatralandia

Slovensko » Liptov

156 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: - Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Tatry Holiday

Tatry Holiday

Slovensko » Vysoké Tatry

34 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Jasná Lúčky

Jasná Lúčky

Slovensko » Nízké Tatry

175 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní


další nabídky >