Dovolená a zájezdy Rakousko

Detail státu

Rakousko Rakousko - transparent

Nabízíme 1084 ubytovacích kapacit za cenu 540 Kč - 109 550 Kč.

Destinace:

Dovolená v Rakousku vás zavede do podhůří Alp, na území nám tak blízkém, do krásné, historií opředená země, jejíž součástí jsme před stoletím byli i my. Jak praví hymna tohoto státu, je to země hor, polí, řek a katedrál. Rakousko je malebná, ale přesto velmi rozvinutá a moderní země plná nádherné přírody, horských velikánů, folklóru a tradic.

Rakouská republika leží ve střední Evropě. Cca 2/3 území vyplňují Alpy, východ pak nížinná Vídeňská pánev. Na západě do země zasahuje Bodamské jezero, na východě Neziderské. Z velké části je pokryto lesem (téměř 40 % rozlohy) a loukami (téměř 25 %). Východ tvoří kulturní step. Původní lesy v nižších polohách prakticky vymizely. V Alpách ve středních výškách rostou jehličnaté lesy a nad hranicí stromů ve výšce 2000 m se rozkládají pestré alpínské louky.

Dovolená v Rakousku vás může překvapit, co se počasí týká, ačkoliv je totiž naším sousedem, podnebí se v mnohém velmi liší, především díky množstvím vysoce položených míst. Zdejší podnebí je směsicí oceánského a kontinentálního klimatu. V různých částech se podnebí mění. Je to dáno různou nadmořskou výškou. Na západě území panují poměrně horká léta a příjemné zimy. Zato na východě, jež je velmi bohaté na srážky, panují krátká a ne příliš teplá léta a především dlouhé a mrazivé zimy. V ostatních částech země vládne takzvané přechodové podnební pásmo mezi vnitrozemsky a atlanticky ovlivněným podnebím. Průměrné zimní teploty se pohybují mezi -8 a -1 °C, letní teploty mezi 18 a 24 °C. Své specifické podnebí mají Alpy, kde v zimě teplota málokdy stoupne nad nulu. Zimy jsou zde velmi chladné, ale lyžařská střediska jsou rok od roku oblíbenější. Jelikož jsou zde zimy dlouhé, lyžařská sezóna trvá od prosince do dubna. V hlavním městě, Vídni, panují příznivé teploty po celý rok, v zimě okolo jednoho stupně nad nulou a v létě průměrně 25 °C.

Území bylo postupně osídleno Kelty, Římany, Vandaly, Vizigóty, Huny, Avary, Slovany a Germány. Pod vládou Karla Velikého bylo údolí Dunaje a podunajská nížina známa jako Východní Marka. Roku 1278 se k moci dostali Habsburkové, kteří Rakousku (a přilehlým zemím) vládli v podstatě až do konce I. světové války. Následovaly snahy o Rakouskou republiku, ekonomická situace po válce však zemi příliš nepřála. Země se roku 1938 stala součástí Hitlerovy III. říše.

Zájezdy do Rakouska si zamilujete i v zimě, kdy můžete vyrazit do jednoho z nespočetných zimních středisek a prožít aktivní dny na lyžích nebo snowboardu. Rakousko se může pochlubit jedněmi z nejlepších sjezdovek na světě, pro turisty je tu připraveno více než 22 000 kilometrů upravených sjezdovek a běžeckých tratí s kabinovými i sedačkovými lanovkami. Ne nadarmo se zde třeba v Kitzbühelu pořádá jeden z nejslavnějších sjezdařských závodů. Z této malé středoevropské země pocházejí také ti nejslavnější světoví lyžaři. V létě zde zase kvete dovolená jiná, turistika a vysokohorská turistika. Obdivovat můžete krásnou ničím neposkvrněnou přírodu nebo nádherná jezera. Ze sportů můžete na dovolené vyzkoušet cyklistiku, horskou cyklistiku, surfování, plachtění nebo potápění. Milovníky kultury a historie jistě na dovolené v Rakousku okouzlí překrásná historická města. Rozhodně byste si neměli nechat ujít třeba Innsbruck, Salzburg, Linz nebo Graz, který byl vyhlášen městem kultury 2003. Samostatnou kapitolou je hlavní město Vídeň, které svou krásou a architekturou tolik připomíná naši milovanou Prahu. Navštívit byste při dovolené bezpochyby měli zámek Schönbrunn nebo slavný zábavní park Prater. Lidé jsou nám mentalitou velice podobní, a proto se zde během svého zájezdu do Rakouska budete cítit jako doma.

Zájezdy a dovolená Rakousko – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel.

Užitečné informace pro dovolenou v Rakousku:

  • Víza - na cestu nepotřebujete žádná víza, ale určitě nezapomeňte na pas, občanský průkaz a vždy se hodí i karta pojištěnce. Před cestou je dobré myslet na sjednání cestovního úrazového pojištění.
  • Oficiální název (česky): Rakouská republika
  • Hlavní město: Vídeň
  • Rozloha: 83 870 km2
  • Počet obyvatel: 8 192 880 (rok 2006)
  • Měna: euro
  • Úřední jazyk: němčina
  • Náboženství: římští katolíci 78,5%, ateisté a bez vyznání 8,5%, protestanté 5%, muslimové 2,2%, ostatní 2%
  • Státní zřízení: federativní republika
  • Časový posun: středoevropský čas

Výsledky hledání
Náš tip
Apartmánové domy Reichl

Apartmánové domy Reichl

Rakousko » Korutany » Bad Kleinkirchheim

56 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Schönblick Mountain Resort & Spa

Schönblick Mountain Resort & Spa

Rakousko » Salzbursko » Kaprun - Zell am See » Rauris

78 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Gredler

Gredler

Rakousko » Tyrolsko » Tux » Mayrhofen

40 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Staudacher Hof

Staudacher Hof

Rakousko

252 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Ferienanlage Alpenland

Ferienanlage Alpenland

Rakousko » Salzbursko » Amadé / Flachau - Wagrain - Zauchensee

42 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Bergblick (Heller)

Bergblick (Heller)

Rakousko » Horní Rakousy » Dachstein West » Bad Goisern

343 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Landgasthof Torrenerhof

Landgasthof Torrenerhof

Rakousko » Salzbursko

278 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Gasthof Bergheimat

Gasthof Bergheimat

Rakousko » Tyrolsko » Sölden Arena/Ötztal

253 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: Al Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Gasthof Jägerklause

Gasthof Jägerklause

Rakousko

246 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Berghotel Dachstein

Berghotel Dachstein

Rakousko » Štýrsko » Ramsau am Dachstein

31 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní


další nabídky >