UA-114738674-1

Dovolená a zájezdy Německo

Detail státu

Německo Německo - transparent

Nabízíme 118 ubytovacích kapacit za cenu 440 Kč - 59 471 Kč.

Destinace:

Dovolená v Německu se stane nezapomenutelným zážitkem. V této fascinující zemi si na své přijdou především příznivci muzeí, architektury, z různých období. Infrastruktura krajiny je skvěle organizovaná, turistům se nabízejí velké možnosti ubytování, výborné pivo, příjemné víno, a skvostné jídlo. Německo je zemí kulturních a ekonomických rozdílů mezi západní a východní částí, které může sledovat i nezainteresovaný pozorovatel.

Je to středoevropský stát. Na severu sousedí s Dánskem, omývá jej Severní moře a Baltské moře, na východě sousedí s Polskem a Českem, na jihu s Rakouskem a Švýcarskem a na západě s Francií, Lucemburskem, Belgií a Nizozemskem. Je zároveň domovem třetí největší populace imigrantů na světě. Zájezdy do Německa vás zavedou do federativní demokratické parlamentní republiky tvořené šestnácti spolkovými zeměmi. Hlavním a zároveň i největším městem je Berlín.

Německo lze členit do čtyř velkých geografických oblastí: Severoněmecká nížina, široké pásmo Středoněmecké vysočiny, Bavorská plošina a úzký lem výběžků Alp podél rakouských hranic. Pobřeží obou moří je velmi rozdílné. Baltské pobřeží není s výjimkou ostrova Rügen (Rujana) příliš vysoké, ale má srázné břehy budované křídovými usazeninami. Charakteristické jsou také dlouhé písčité pláže a malá pobřežní jezera. Převážně ploché pobřeží Severního moře je členěno hlubokými nálevkovitými ústími řek a chráněno hrázemi před pronikáním moře. Západní pobřeží při bázi Jutského poloostrova je vyšší a ještě členitější. Lemují ho Severofríské ostrovy se známým ostrovem Sylt. Středoněmecká vysočina – je tvořena řadou dílčích pohoří, jejichž průměrné výšky jsou 500–1000 m n. m., nejvyšší z nich je Schwarzwald (Feldberg 1493 m), ve kterém pramení Dunaj. Dalšími pohořími Středoněměcké vysočiny jsou Harz, Rothaar, Eifel, Rhön, Fränkische Alb, Schwäbische Alb. U českých hranic navazuje na Středoněmeckou vysočinu svým západním okrajem  - Česká vysočina. Severoněmecká nížina je součástí velké Středoevropské nížiny, která se táhne z Francie až do Běloruska. Západní část nížiny je plošší a střídají se v ní písčitá vřesoviště s bažinatými rašeliništi. Jižní okraje nížiny tvoří mírně zvlněná úrodná sprašová oblast známá jako Börde. Lesy pokrývají téměř 30 % plochy země, ale většinu původních dubových a bukových porostů i v nižších polohách již dříve nahradily smrkové a borovicové monokultury.

Dovolená v Německu bude velice příjemné díky mírnému klima, na severu výrazně oceánskému. Směrem k jihovýchodu přibývá kontinentality s většími rozdíly mezi létem a zimou. Nejpříjemnější počasí je od května do října. Teploty kolísají v průběhu roku mezi - 1°C a 28°C. Nejtepleji je v Hornorýnském úvalu, který má i relativně suchou zimu a dlouhé období slunečního svitu, a v okolí Drážďan. Nejteplejším měsícem je stejně jako u nás červenec.

Od starověku bylo „Německo“ osídleno na jihu většinovými keltskými a na severu germánskými kmeny. Toto území bylo definováno v době expanze Římské říše, kdy se Porýní a Podunají stalo hraničními oblastmi tehdejší provincie - Germanie.  Po rozpadu Římské říše byla tato území kolonizována Franckou říší a po jejím rozpadu (845 n.l.) připadlo území Německa Východofranské říši. Na přelomu 9. a 10. st., došlo opět k rozdělení na jednotlivá knížectví, které se postupně začaly spojovat v jednotný celek, jehož centrem se stalo Sasko. Jednota trvala zhruba do pol. 11. st., kdy se opět začaly projevovat odstředivé tendence jednotlivých států a knížectví. Za panování „českého“ krále a pozdějšího císaře Římské říše Karla IV. (1346 - 1378), došlo k opětnému nastolení pevné centrální moci, ale po jeho smrti vše vypuklo opět s neztenčenou měrou. 15. a 16. st. bylo poznamenáno neustálými náboženskými válkami, ke kterým výrazně přispěla husitská revoluce v Čechách. Proto není náhoda, že se od r. 1519 nazývalo Svatá říše římská národa německého (katolíci). První pol. 17. je zase ve znamení mocenských a vojenských sporů mezi Habsburky a Francií, které vyústily vypuknutím 30-ti leté války. Roku 1815 byl vytvořen tvz. Německý spolek mezi nejsilnějšími státy, a to Pruskem a Rakouskem.  Po skončení I. sv. války bylo silně územně okleštěno a hospodářsky zabržděno. Proto byly, částečně i nuceně, přijaty některé politické změny a r. 1918 byla vyhlášena republika. V r. 1939. v průběhu II. světové války, Německo obsadilo rozsáhlá území i mimo kontinentální Evropu a Asii. Po kapitulaci r. 1945 bylo rozděleno na 4 okupační zóny, které byly rozděleny mezi hlavní vítězné státy. V souvislosti s vývojem v SSSR koncem 80. let došlo r. 1989 k revoltě v NDR a pádu komunistického režimu a následnému sjednocení.

Dovolená v Německu patří mezi turisticky vyhledávané a oblíbené, protože je zemí kde se toho dá zažít hodně. Díky idylickým středohořím, mořskému pobřeží a jezerům je rájem pro aktivní dovolenou: Ať už máte sportovní ambice nebo si prostě chcete jen odpočinout, nabízí se Vám pestrá řada možností - od golfu přes kanoistiku, jachtink, windsurfing a kitesurfing či cykloturistiku až k zimním sportům (sjezdové lyžování, běžky a snowboarding). K dalším atraktivitám patří hrady a zámky s bohatou minulostí, fascinující muzea, překrásné zahrady a okouzlující parky. Přírodní krajiny nabízejí mnoho variant jak strávit nezapomenutelnou dovolenou. Zájezdy do Německa jsou ideální pro milovníky přírody, čekají zde rozlehlé pláže na mořském pobřeží a březích jezer, okouzlující nížiny, rozsáhlé středohoří a vysoké vrcholky Alp. I pro aktivní odpočinek má tato země co nabídnout v průběhu celého roku. Najdete zde více než 350 lázeňských města a léčebných zařízení, wellness, mnoho hotelů a prázdninových center. 

Zájezdy a dovolená Německo – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel.

Užitečné informace pro dovolenou v Německu:

 • Očkování – není povinné. Na základě smlouvy mezi ČR a SRN máte po předložení formuláře zdravotní pojišťovny (D/CZ 111) na území SRN nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči za stejných podmínek jako německý pojištěnec.
 • Cestovní doklady - od 1. 5. 2004 můžete vstupovat na území Spolkové republiky Německo a pobývat na něm na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Doklady by měly být platné minimálně po dobu plánovaného pobytu na území SRN. Veškerý pohyb občanů EU probíhá v rámci Unie bez nutnosti obstarávání víz; v EU platí bezvízový styk.
 • Oficiální název (česky): Spolková republika Německo
 • Hlavní město: Berlín
 • Rozloha: 357 021 km2
 • Počet obyvatel: 82 310 00 (rok 2006)
 • Měna: euro (EUR)
 • Úřední jazyk: němčina
 • Náboženství: římští katolíci 34%, protestanté 34%,
 • Státní zřízení: pluralitní federativní republika
 • Časový posun: SEČ

Výsledky hledání
Náš tip
Drážďany a zámek Moritzburg - jednodenní

Drážďany a zámek Moritzburg - jednodenní

Německo

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 1 míst

autobus

Náš tip
Apartmánový dům Rottalblick

Apartmánový dům Rottalblick

Německo

282 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Romantické vánoční Drážďany

Romantické vánoční Drážďany

Německo

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 4 míst

autobus

Náš tip
Bavorský les - Stezka v korunách stromů a lesní ZOO

Bavorský les - Stezka v korunách stromů …

Německo

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 1 míst

autobus

Náš tip
Romantické vánoční Drážďany

Romantické vánoční Drážďany

Německo

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: - Odlet: - Odjezd z: 1 míst

autobus

Náš tip
Vital & Wellnesshotel Schürger

Vital & Wellnesshotel Schürger

Německo

249 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Pasov a plavba křišťálovou lodí Swarovski

Pasov a plavba křišťálovou lodí Swarovsk…

Německo

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 1 míst

autobus

Náš tip
Řezno a plavba křišťálovou lodí k Walhalle

Řezno a plavba křišťálovou lodí k Walhal…

Německo

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 1 míst

autobus

Náš tip
Horská romantika ve sněhu - IFA Schöneck

Horská romantika ve sněhu - IFA Schöneck

Německo

2970 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS, SN, PL, Al Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Hotel Seimler

Hotel Seimler

Německo

209 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní


další nabídky >