Dovolená a zájezdy Maďarsko

Detail státu

Maďarsko Maďarsko - transparent

Nabízíme 298 ubytovacích kapacit za cenu 610 Kč - 37 201 Kč.

Destinace:

Dovolená v Maďarsku vás zavede do Karpatské pánve v srdci Evropy. Je známé především jezerem Balaton. Střed země zabírá rozlehlá rovina. Pyšní se také vinařskými oblastmi, z nichž nejznámější je Tokaj, a dále lesnatou horskou oblastí se starobylými hrady. Po celém Maďarsku vyvěrají léčivé prameny, metropole Budapešť je nazývána hlavním městem lázní. Prameny zde objevili Římané, a proto pojmenovali své město Aquincum. Pozůstatky římských měst, vojenských táborů, lázní a vodovodů jsou v Budapešti ještě dodnes.

Maďarsko je vnitrozemský stát ležící ve střední Evropě. Hraničí s Rakouskem a Slovinskem na západě, s Chorvatskem a Srbskem na jihu, s Rumunskem (443 km) a Ukrajinou na východě a se Slovenskem na severu. Je členskou zemí Severoatlantické aliance (NATO), členskou zemí Evropské unie, Visegrádské skupiny a mnoha dalších mezinárodních organizací.

Krajina je převážně rovinatá, hlavně díky jeho poloze na Panonské pánvi. Pouze na severu se rozkládá menší pohoří, které je součástí Karpat.  Na jihu se rozkládá Velká uherská nížina, která zasahuje až do sousedního Rumunska a do Srbska. Rovinatá krajina Velké uherské nížiny je z velké části přeměněna na zemědělskou, zachovaly se ale zbytky původní maďarské středoevropské stepi, označované jako puszta. Tato krajina je ochraňována např. jako národní park Hortobágy. Ovšem na jihozápadě najdeme několik menších pohoří, zvláště v okolí největšího jezera Balatonu.  Asi 89% území nepřesahuje nadmořskou výšku do 200 m, nad 400 m n. m. leží asi jen asi 2%. Ty největší přírodní hodnoty jsou chráněny podobně jako u nás. Zájezdy do Maďarska by vás také měly zavést do národních parků a další chráněná území.

Maďarské podnebí je kontinentální s chladnými zimami a horkými léty. Množství srážek je velmi malé, v letních měsících prší opravdu jenom výjimečně. Zato slunečního svitu si užijete do sytosti, ještě víc než třeba v Chorvatsku. Nejvhodnější doba pro zájezdy do Maďarska je červenec a srpen, kdy je nejteplejší vzduch i voda v Balatonu. V září už není na Balatonu zrovna nejtepleji a koupají se jen otužilci.

Na konci devátého století pronikly na území maďarské kmeny. Do té doby bylo Maďarsko součástí římské provincie Pannonia, ovládali je postupně Hunové, Slované, Avaři. V desátém století po nástupu Arpádovců zahájila země expanzi do sousedních zemí. Největšího rozmachu dosáhla říše za Matyáše Korvína na konci patnáctého století. Uhersko se stalo nejsilnější mocností ve střední Evropě. V šestnáctém a sedmnáctém století byly celé Uhry pod tureckým panstvím, později se stalo dědičnou državou Habsburků. V roce 1867 byla podepsána dohoda o rakousko-uherském dualismu. Po rozpadu R-U vznikla v roce 1918 Maďarská republika, o dva roky obnoveno Maďarské království. Za druhé světové války válčilo na straně Německa. Po válce zde byla zavedena komunistická diktatura. V roce 1956 vyvrcholilo protikomunistické povstání, které potlačily až sovětské tanky. Maďarsko jako první ze zemí sovětského bloku zavedlo pluralitní demokracii a v roce 1990 se v zemi konaly první svobodné volby. V roce1999 se stalo členem NATO společně s ČR a Polskem.

Dovolená v Maďarsku vám poskytne všechny možnosti rekreace, po kterých zatoužíte.  V hojné míře zde najdete – kulturní i společenské vyžití, koncerty a diskotéky, folkloristické slavnosti, dobré jídlo a pití, zejména skvělá vína. Sportovních aktivit si zde také hojně užijete - rybaření, koupání a plavání, výborné možnosti cykloturistiky, lety balónem, seskoky padákem i létání na rogalu, windsurfing, jachting a vodní lyže na Balatonu, krásné koně a možnost si na nich zajezdit. Pro ty starší má tato země přichystané například řemeslnické dílny, nostalgické vyjížďky kočárem i starým vláčkem, plavby lodí, živá cikánská muzika, návštěvy zoo a rezervací, a v neposlední řadě i spousta možností vyléčit si některé neduhy ve vyhlášených lázních.

Zájezdy a dovolená Maďarsko – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel.

Užitečné informace pro dovolenou v Maďarsku:

 • Očkování - ooporučená očkování: hepatitida A, záškrt, tetanus, klíšťová encefalitida.
 • Cestovní doklady - platný cestovní pas, nebo občanský průkaz, absolutně nepoškozený - v případě drobného poškození mohou úředníci odmítnout vstup na území státu. Vízum není vyžadováno na dobu, která nepřesáhne 90 dnů.
 • Oficiální název (česky): Maďarská republika
 • Hlavní město: Budapešť
 • Rozloha: 93 030 km2
 • Počet obyvatel: 10 035 000 (rok 2008)
 • Měna: forint (HUF)
 • Úřední jazyk: maďarština
 • Náboženství: římští katolíci 64,5%, protestanté 23,5%, ateisté a bez vyznání 11%, ostatní 1%
 • Státní zřízení: republika
 • Časový posun: SEČ

Výsledky hledání
Náš tip
Hotel Lido

Hotel Lido

Maďarsko » Balaton

205 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Apartman Hotel

Apartman Hotel

Maďarsko » Západní Maďarsko » Bükfürdõ

2044 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Club Tihany

Club Tihany

Maďarsko » Balaton » Tihany

3339 termínů / 0 Last minute / 1758 First minute

Strava: BS, PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní FM

Náš tip
Zenit hotel Balaton

Zenit hotel Balaton

Maďarsko » Balaton

252 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Kemp Zala

Kemp Zala

Maďarsko » Balaton

14 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Erzsébet City Center

Erzsébet City Center

Maďarsko » Budapešť

840 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Klára

Klára

Maďarsko » Západní Maďarsko

197 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Apartman hotel - Bükfürdö

Apartman hotel - Bükfürdö

Maďarsko » Západní Maďarsko » Bükfürdõ

772 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Magistern

Magistern

Maďarsko » Balaton

230 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Jankó

Jankó

Maďarsko » Západní Maďarsko » Zalakaros

176 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní


další nabídky >