Dovolená a zájezdy Itálie

Detail státu

Itálie Itálie - transparent

Nabízíme 3289 ubytovacích kapacit za cenu 290 Kč - 525 590 Kč.

Destinace:

Dovolená v Itálii je ideální pro strávení volných chvil v každém ročním období. Nechte se okouzlit jedinečnou atmosférou měst, kde historie nechává tak zřetelnou stopu v podobě umění věků, kde se v ulicích line vůně pravé italské pizzy, a kde se výklady obchodů pyšní světoznámými módními značkami jako jsou Giorgio Armani, Versace, Dolce&Gabbana, Gucci, Valentino, a další.

Je to středomořský stát v jižní Evropě, jehož větší část leží na Apeninském poloostrově. Velkým obloukem Alp hraničí od severozápadu k severovýchodu s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Z východu apeninský poloostrov omývá Jaderské moře, z jihu Jónské moře a ze západu Tyrhénské moře a Ligurské moře. Celková délka pobřeží je 7600 km.

Dovolená v Itálii je jak pro milovníky pláží, tak pro aktivní turisty, protože povrch je převážně hornatý. 80% povrchu zaujímají pohoří a pouhých 20 % připadá na nížiny. Dominují Západní a Východní Alpy, na severu přesahující 4000 m n.m. včetně nejvyšší hory Mont Blanc. V nich jsou častá jezera (Lago di Garda, Lago Maggiore, Lago di Como) vzniklá ústupem pleistocenních ledovců. Podle reliéfu je možno ji rozdělit na tři základní oblasti: Italské Alpy, Pádskou nížinu a Apeninský poloostrov s ostrovy.

Poblíž moře na skalnatých a písčitých částech rostou háje halepské borovice. Převládajícím rostlinstvem nížinné zóny jsou stromům podobné vřesy, jalovce, divoké olivy, myrty, vavříny, pistácie, rozmarýn, stromům podobný pryšec. V Alpách rostou jehličnaté lesy složené ze smrků, borovice, modřínu a jedle bělokoré. Pásmo horní lesní hranice je oblast křovin a vysokohorských luk.

Italické kmeny se na území dnešní Itálie začaly usazovat 1200 př. n. l. O sedm století později vzrostla prestiž Říma, který si udržel dominantní postavení v regionu dalších tisíc let. Po rozpadu římské říše se zmocnily germánské kmeny. Od devátého století spolu soupeří jednotlivé republiky uvnitř Apeninského poloostrova. Později ji postupně ovládli Španělé a Francouzi. V první polovině devatenáctého století postupně vznikají mocná království, která byla v roce 1861 sjednocena, a bylo vyhlášeno Italské království. V roce 1922 se k moci dostal fašistický vůdce Benito Mussolini a Itálie do druhé světové války vykročila po boku Německa. Po válce byla zrušena monarchie.

Na dovolené v Itálii se budete mít skvěle, nabídne každému návštěvníkovi právě to, co ho nejvíce zajímá a baví. Milovník historie to má nesmírně těžké, protože na historické památky nevyčíslitelné hodnoty tu narazí skutečně na každém kroku. Řím, Benátky, Florencie, Pisa, Siena, Neapol, Vicenza, Verona, Assisi, Tarquinia… Milovník relaxace u moře bude mít také problém zvolit některé z mnoha pobřežních letovisek, které se od sebe výrazně liší vzhledem, okolní krajinou, druhem pláží i možnostmi výletů do okolí. Písečné pláže s pozvolným vstupem, oblázkové pláže s nádherně průzračnou vodou, skalnaté opuštěné pláže i vysoké útesy – to vše zde najdete, stačí jen vybrat vhodné místo.

Zájezdy do Itálie potěší i příznivce dovolené ve sportovním duchu. Kromě tradičních vodních sportů, získávají na oblibě především cyklistika a trekking. Italská příroda, především divoké hory a neporušené národní parky jsou k těmto činnostem jako stvořené. Vyznavače zimních sportů jistě uspokojí četná horská střediska. Ze všech alpských zemí má svá pohoří nejvíce rozmanitá a díky poloze na jižní straně alpského hřebene, nabízí italské Alpy ojedinělou možnost lyžování převážně za krásného počasí. Je zemí, která se může pochlubit zázemím pro kvalitní lyžování. Lanovky jezdí do necelých dvou a půl tisíce metrů nad mořem a naprostá většina sjezdovek je lehká. V Italských Alpách najdete nekončící vynikající lyžařské terény a spoustu náročných sjezdů pro zdatné lyžaře i začátečníky.

Sever země má kontinentální podnebí se značnými rozdíly mezi letními a zimními teplotami. Střed a jih mají středomořské podnebí s horkými léty a deštivými zimami. Čím více na jih, tím větší teplo. Záleží ovšem na poloze a nadmořské výšce místa. Alpy mají typické vysokohorské klima. Naopak nejteplejší jsou ostrovy Sicílie a Sardinie, na kontinentě Kalábrie.

Zájezdy do Itálie si užijete jak v létě, tak v zimě. Pokud chcete lyžovat v Alpách, je samozřejmě nejlepší navštívit je v zimě. Pro relaxační dovolenou na pláži jsou ideální letní měsíce, kdy tu vládnou vysoké teploty a voda je příjemně teplá. Pro poznávání země a jejích památek je nejlepší jaro nebo podzim, kdy panují příjemné teploty. To se týká především Říma, ve kterém je teplo i v dubnu a září. Nejslunnějším měsícem je červen. Pokud byste mířili do Říma na podzim, přijeďte nejpozději v říjnu, protože listopad je zde deštivý.

Zájezdy a dovolená Itálie – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel.

Užitečné informace pro dovolenou v Itálii:

 • Očkování – není povinné, v případě pobytu v místech s neznámou hygienickou úrovní doporučuje se očkování proti virové hepatitidě A. Před odjezdem uzavřete cestovní pojištění. Pokud budete naléhavě potřebovat lékařskou péči, vyhledejte stanici první pomoci.
 • Cestovní doklady - pokud se vydáte jako turisté a vaše délka pobytu nepřekročí 90 dní, nemusíte žádat o vízum. Potřeba je pouze cestovní pasem, který je platný ještě alespoň 6 měsíců po vstupu na území, nebo občanským průkazem.
 • Oficiální název (česky): Italská republika
 • Hlavní město: Řím
 • Rozloha: 301 230 km2
 • Počet obyvatel: 58 133 509 (rok 2006)
 • Měna: euro (EUR)
 • Úřední jazyk: italština
 • Náboženství: římskokatolické 98%,
 • Státní zřízení: republika
 • Časový posun: SEČ

Výsledky hledání
Náš tip
Milla

Milla

Itálie » Adriatická riviéra » Rosolina Mare

148 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

autobus vlastní

Náš tip
Ducale

Ducale

Itálie » Adriatická riviéra » Bibione » Lido del Sole

262 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

autobus vlastní

Náš tip
La Playa

La Playa

Itálie » Kalábrie » Scalea

43 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Villaggio Faro Punta Stilo

Villaggio Faro Punta Stilo

Itálie » Kalábrie

385 termínů / 0 Last minute / 23 First minute

Strava: BS, PL, PP Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní FM

Náš tip
La Piazzetta

La Piazzetta

Itálie » Adriatická riviéra » Rosolina Mare

164 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 1 míst

autobus vlastní

Náš tip
Residence Il Pescatore a Maringalonga

Residence Il Pescatore a Maringalonga

Itálie » Kalábrie » Montepaone

172 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
San Giorgio

San Giorgio

Itálie » Adriatická riviéra » Rosolina Mare

148 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

autobus vlastní

Náš tip
Residence Piazzetta

Residence Piazzetta

Itálie » Adriatická riviéra » Rosolina Mare

58 termínů / 0 Last minute / 4 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

autobus vlastní FM

Náš tip
La Fattoria

La Fattoria

Itálie » Kalábrie » Capo Vaticano

170 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Marechiaro

Marechiaro

Itálie » Apúlie » Gargano » Rodi Garganico

342 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS, PP Odlet: - Odjezd z: 1 míst

autobus vlastní


další nabídky >