UA-114738674-1

Dovolená a zájezdy Francie

Detail státu

Francie Francie - transparent

Nabízíme 325 ubytovacích kapacit za cenu 808 Kč - 107 990 Kč.

Destinace:

Dovolená ve Francii vás zavede do země vína a sýrů, ať už se nacházíte v kterémkoli regionu. Většina turistů jezdí jen do Paříže, ale Francie nabízí mnohem víc - od  romantických římských památek, přes sportovní vyžití v podobě lyžování a vysokohorské turistiky v Alpách a Pyrenejích až po surfování na Atlantickém pobřeží. Proto si můžete vyrazit na zájezd do Francie kdykoli v roce.

Francie leží ve výhodné poloze omývána na západě Atlantským oceánem, severozápadě průlivem La Manche a na druhé straně, na jihu, mořem Středozemním. Hraničí na severovýchodě s Belgií  a Lucemburskem, na východě s Německem a Švýcarskem, na jihovýchodě s Itálií  a na jihu se Španělskem, Andorrou a Monakem.

Na severu a západě je krajina rovinatá s mírným vlněním, na zbytku území převážně pahorkatá a hornatá. Ve francouzských Alpách se nachází nejvyšší bod západní Evropy Mont Blanc. Další hornaté kraje země zahrnují Pyreneje, Centrální masív, Jura, Vosges, Armorský masív a Ardenny. Největšími řekami jsou Loire, Rhône (pramenící ve Švýcarsku), Garonne (ve Španělsku), Seina a část toku Rýnu.

Základním rysem podnebí je vzrůstající teplota od severu směrem k jihu. S mírnějším podnebím se můžeme shledat hlavně v severních a západních částech, což samozřejmě zahrnuje i hlavní město. Na východě a jihu (zejména v Centrálním masivu) se podnebí více přibližuje kontinentálnímu typu, což znamená nutnost počítat s teplejšími léty a poněkud chladnějšími zimami (což ale pro lyžaře nepředstavuje žádný problém). Oblasti na jihu bychom mohli označit jako subtropické, pro něž jsou charakteristické mírné deštivé zimy a suchá, horká léta, která jsou pro přímořskou turistiku jako stvořená. Typickým úkazem v zimě je chladný prudký vítr z hor, nazývaný mistrál.  Nejteplejšími měsíci jsou pochopitelně červenec a srpen. Což jsou nejlepší měsíce na dovolenou ve Francii, pokud se nechystáte lyžovat.

V 1. tisíciletí přišli do země kelští Galové, později ovládnuta římskou říší. Největší rozsah dosáhla ale jako franská říše Karla I. Velikého na přelomu osmého a devátého století. Teprve roku 1453, kdy skončila stoletá válka s Anglií, byla sjednocena Francie v rozsáhlý a silný evropský stát, který se stal brzy evropskou mocností. Po porážce Napoleona země ztratila dobytá území na východě a byla obnovena bourbonská monarchie. V roce 1870 byla vyhlášena republika. Po porážce v druhé světové válce byla Francie rozdělena na dvě části -jedna okupována Německem, ve druhé zřízen profašistický režim se sídlem ve Vichy. Po válce se musela rozloučit s některými svými koloniemi - například s Alžírskem či zeměmi na Blízkém východě. Členem EU a NATO, ale pouze politicky, ne vojensky.

Dovolená ve Francii lze strávit mnoha způsoby. Vzhledem k nejrozsáhlejší síti železnic v západní Evropě je zemí, kde se cestuje hlavně vlakem. Francouzská státní železniční společnost SNCF provozuje rychlé a moderní vlaky. Na venkově, kde byly prodělečné tratě zavřeny, dnes jezdí autobusy společnosti SNCF. Jedná se o integrovanou službu, kdy autobusy navazují na vlakové spoje a jízdenky platí na oba druhy dopravy. Proto můžete lehce procestovat celou zem.

Zájezdy do Francie jsou tak rozmanité. Všude najdete něco zajímavého. Je samozřejmé, že Francie nabízí bezpočet památek, ke kterým patří Eiffelova věž, Sorbonna, Vítězný oblouk, Louvre, Notre Dame, Sacré Coeur, Montmartre a další. Příznivcům zimy se doporučuje využívat Alp pro sjezdové lyžování, zatímco v Pyrenejích se spíše uplatní běžky. Pyreneje také nabízejí vhodné přírodní podmínky lákají především k turistice. Vodní sporty rozhodně nemůžeme opomenout. Kromě luxusních bazénů, které jsou už samozřejmostí v každém větším hotelu, láká především Azurové pobřeží k vodnímu vyžití. Je nutno podotknout, že úroveň znečištění moře se posledních letech neustále zlepšuje a je také pravidelně měřena a kontrolována. Pokud je vám milejší spíše větší soukromí, doporučujeme pláže severněji, v oblasti Bretaně či Normandie. Samozřejmě jako každá turistická destinace i Francie nabízí bujarý noční život, zejména ve velkých městech. V Paříži lze narazit na nepřeberné množství nočních podniků vyšší či nižší kvality, mezi kterými vyniká zejména proslulý Moulin Rouge na náměstí Blanche. Místní taneční show patří mezi nejznamenitější v Evropě. Dále můžeme zmínit třeba kabaret Chez Michou v Rue des Martyrs, ve kterém si přijdou na své obdivovatelé travesti show. Bez nadsázky by mohla být nazývána zemí festivalů. Záleží na ročním období, ve kterém přijedete, ale rozhodně se vždy naskytne příležitost zakusit atmosféru některé z tradičních i méně tradičních slavností. Ať už se jedná o karneval v Nice v únoru na masopustní úterý, mezinárodní filmový festival v Cannes v květnu, býčí zápasy k letnímu slunovratu v římském amfiteátru ve městě Nîmes či slavnosti vína v Burgundsku v listopadu, určitě nikdy nebudete ochuzeni o velkolepou podívanou.

Zájezdy a dovolená Francie – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel

Užitečné informace pro dovolenou ve Francii:

 • Očkování - není povinné. Lékařské služby patří k nejkvalitnějším na světě. Nejnutnější zdravotnická péče je samozřejmě hrazena z veřejného zdravotního pojištění v rámci Evropské unie. Je pouze nutné mít u sebe Evropský průkaz zdravotního pojištění, který vydává přímo vaše zdravotní pojišťovna.
 • Cestovní doklady - můžete vstupovat a pobývat na území kontinentální Francie na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti (občanský průkaz). Pro pracovní pobyty a studijní pobyty s možností pracovat je zapotřebí vízum.
 • Oficiální název (česky): Francouzská republika
 • Hlavní město: Paříž
 • Rozloha: 547 030 km2
 • Počet obyvatel: 62 752 136 ( rok 2006)
 • Měna: Euro (EUR)
 • Úřední jazyk: francouzština
 • Náboženství: římští katolíci 78%, muslimové  4%,
 • Státní zřízení: republika
 • Časový posun: SEČ (stejný jako v ČR)

Výsledky hledání
Náš tip
Domaine Rézidentiel de Plein Air Elysée

Domaine Rézidentiel de Plein Air Elysée

Francie » Languedoc-Roussillon

58 termínů / 4 Last minute / 0 First minute

Strava: BS, PL Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní LM

Náš tip
camping Kerarno

camping Kerarno

Francie

17 termínů / 3 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní LM

Náš tip
Horizon Morgat

Horizon Morgat

Francie » Bretagne

93 termínů / 78 Last minute / 15 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní LM FM

Náš tip
Rezidence Domaine des Roches Jaunes

Rezidence Domaine des Roches Jaunes

Francie » Bretagne

214 termínů / 156 Last minute / 30 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní LM FM

Náš tip
Le Mas de Flamants

Le Mas de Flamants

Francie » Lví zátoka

62 termínů / 52 Last minute / 10 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní LM FM

Náš tip
Acqua Linda

Acqua Linda

Francie » Korsika

29 termínů / 2 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní LM

Náš tip
Les Chalets De Puy St Vincent

Les Chalets De Puy St Vincent

Francie » Provence-Alpes-Côte d'Azur » Puy Saint Vincent

19 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní

Náš tip
Rezidence Les Océanides

Rezidence Les Océanides

Francie » Provence-Alpes-Côte d'Azur » Côte d'Azur

113 termínů / 67 Last minute / 15 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní LM FM

Náš tip
Club L´ile d´Or

Club L´ile d´Or

Francie » Provence-Alpes-Côte d'Azur » Côte d'Azur

106 termínů / 60 Last minute / 10 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní LM FM

Náš tip
Domaine Le Vorlen

Domaine Le Vorlen

Francie

21 termínů / 3 Last minute / 0 First minute

Strava: BS Odlet: - Odjezd z: 0 míst

vlastní LM


další nabídky >