UA-114738674-1

Dovolená a zájezdy Finsko

Detail státu

Finsko Finsko - transparent

Nabízíme 7 ubytovacích kapacit za cenu 21 200 Kč - 43 200 Kč.

Dovolená ve Finsku vás zavede do jedné ze tří zemí, které leží na Skandinávském poloostrově. Nejdelší hranici má s Ruskem, dále sousedí se Švédskem, Norskem a Estonskem. Je obklopeno mořem (Baltské moře, Botnický záliv a Finský záliv). Na rozhraní Botnického zálivu a Baltského moře leží Alandské souostroví, které je ale značně autonomní.

Finsko (Suomi) bývá označováno jako, země ticha, tisíce jezer a ostrovů (necelých 10 % jeho plochy pokrývají jezera. Jedna třetina území leží za polárním kruhem. Nerovný povrch země pokrývají především nížiny. Díky zájezdům do Finska můžete poznat neuvěřitelných 187 888 jezer a 98 050 ostrovů. Dvě třetiny země pokrývají borovicové, smrkové a březové lesy. Typickými zástupci zvířeny jsou medvěd, sob nebo tuleň.

Počet obyvatel se pohybuje okolo 5 milionů, což ho řadí ke konci ve světovém žebříčku. Stejně tak si stojí i v hustotě zalidnění - pouze 17 obyvatel na km2. Více než 1 milion obyvatel žije v hlavním městě Helsinky. Finsko přineslo světu řadu dalších užitečných věcí. Nejrozšířenější značkou mobilních telefonů je Nokia, která se narodila ve stejnojmenném městečku. Po celém světě je také známá finská vodka. Do celého světa se vyváží Koskenkorva a velice kvalitní Finlandia.

Podnebí má kontinentální charakter, místy s prvky přímořského. Ačkoli se jedná o jednu ze severských zemí, jsou klimatické podmínky obecně podobné těm našim, jen teploty jsou tady v průměru o několik stupňů nižší. V nejsevernějších oblastech je v zimě ale opravdu velmi chladno. Finská zima je ukázkou pravé, mrazivě nelítostné severské zimy se vším všudy, i s teplotami klesajícími hluboko pod bod mrazu. Nejchladnější oblastí je Laponsko. Zima je zde nejdelším ročním období. Trvá dokonce ještě déle, než zbývající 3 roční doby dohromady. Podnebí je ovlivněno Golfským proudem, který způsobuje mnohem příznivější klima, než je v těchto zeměpisných šířkách běžné. Nejvhodnějším obdobím pro zájezdy do Finska jsou letní měsíce, rozmezí května a září. Především jižní a východní části zažívají skutečně příjemná léta a teploty, které se přibližují dokonce 30 °C. Díky tomu je dovolená ve Finsku velice příjemná, bez žhavých teplot. Jako stvořená pro aktivní turisty.

V roce 1155 se na území Finska objevili první misionáři ze Švédska. Později se stalo součástí Švédského království. V roce 1809 Švédsko vydalo území Rusku, ruský car jej prohlásil autonomním velkoknížectvím. Nezávislost získalo v roce 1917 a o dva roky později, se stalo republikou. V letech 1939 – 1940 probíhala tzv. zimní válka, když na něj opět zaútočil Sovětský svaz. Až do roku 1944 pak trvala tzv. pokračovací válka mezi Sovětským svazem a Finskem. V roce 1955 se stalo členem OSN. Do Evropské unie vstoupilo v roce 1995. V roce 1999 se připojilo také k Hospodářské a měnové unii a v roce 2002 vstoupila do oběhu nová měna – euro. Není členem žádného vojenského uskupení, spolupracuje s NATO pouze v rámci programu Partnerství pro mír.

Ačkoli Finská republika dlouho nepatřila mezi turistické velmoci, její krásy z ní v posledních letech dělají cestovatelský sen všech milovníků ryzí čisté přírody. Nádherným zážitkem může být třeba návštěva některého z národních parků, jejichž přírodní scenérie jsou doslova dechberoucí, nebo pobyt v Laponsku, krajině věčného ledu a sněhu. Když si k tomu přidáte zajímavé památky, možnost seznámit se s historií a poznat kulturu včetně vynikající kuchyně, získáte naprosto jedinečnou dovolenou.

Zájezdy a dovolená Finsko – Vaše cesta za krásami Země s Optitravel.

Užitečné informace pro dovolenou ve Finsku:

 • Očkování - Žádné očkování není povinné, některá se pouze doporučují např. proti tetanu, klíšťové encefalitidě (při pobytu v lesnatých oblastech).
 • Cestovní doklady - Ke vstupu není nutné vízum, pouze platný cestovní pas nebo občanský průkaz.
 • Oficiální název (česky): Finská republika
 • Hlavní město: Helsinky (Helsinki)
 • Rozloha: 338 145 km2
 • Počet obyvatel: 5 231 372 (rok 2006)
 • Měna: euro (EUR)
 • Úřední jazyk: finština, švédština
 • Náboženství: luteráni 87,3%, pravoslavní 1,1%, bez vyznání 10,6%, ostatní 1%
 • Státní zřízení: republika
 • Časový posunGMT + 2h (tj. +1 hodina oproti ČR (SEČ))

Výsledky hledání
Náš tip
Finsko 55+ - barevná paleta

Finsko 55+ - barevná paleta

Finsko

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Klenoty Baltského moře

Klenoty Baltského moře

Finsko

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Finsko - země tisíců jezer

Finsko - země tisíců jezer

Finsko

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
Rovaniemi a Santa Claus

Rovaniemi a Santa Claus

Finsko

4 termíny / 0 Last minute / 3 First minute

Strava: SN Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Finsko s polární září nad hlavou

Finsko s polární září nad hlavou

Finsko

4 termíny / 0 Last minute / 3 First minute

Strava: PP Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM

Náš tip
Finsko, Norsko - Finským Laponskem na Nordkapp

Finsko, Norsko - Finským Laponskem na No…

Finsko

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava: PL Odlet: PRG, VIE Odjezd z: 0 míst

letecky

Náš tip
ZIMNÍ POBYT V MEDVĚDÍM BRLOHU

ZIMNÍ POBYT V MEDVĚDÍM BRLOHU

Finsko

5 termínů / 0 Last minute / 5 First minute

Strava: PP Odlet: PRG Odjezd z: 0 míst

letecky FM


další nabídky >