Dovolená a zájezdy Dominikánská republika

Detail státu

Dominikánská republika Dominikánská republika - transparent

Nabízíme 91 ubytovacích kapacit za cenu 14 490 Kč - 371 290 Kč.

Destinace:

Dovolená v Dominikánské republice má nesmírně bohatou možnost celkového vyžití. V zemi je celkem 17 národních parků a rezervací. Další zvláštní rezervací je podmořský národní park La Calefa. Díky všem jejím nádherám se této zemi říká "perla Karibiku".

Dominikánská republika je po Kubě druhý největší a nejlidnatější stát v karibském regionu. Nachází se ve východní části ostrova Hispaniola, jenž je součástí souostroví Velké Antily, a zaujímá zhruba dvě třetiny plochy tohoto ostrova. Jedinou pevninskou hranici má se sousedním státem Haiti. Ostrov se nachází cca 1000 km od Floridy a cca 500 km od Jižní Ameriky. Ze severu je omýván Atlantským oceánem a z jihu Karibským mořem. Celková rozloha je 48 511 km2.

Dovolená v Dominikánské republice vás zavede na nevelké, ale mimořádně rozmanité území. Od úrodných nížin v povodí řek, přes mangrovové bažiny a vyprahlé savany až po vysočiny a horské oblasti porostlé bujnou vegetací deštného pralesa. Tyto kontrasty také demonstruje nejvyšší hora Pico Duarte (3 175 m n.m.), v pohoří Cordillera Central, jejíž vrchol je často zahalen v mlžném oparu, a nejnižší bod ostrova, solné jezero Enriquillo, s hladinou 44 metrů pod úrovní moře.

Hlavním a zároveň nejvýznamnějším městem je Santo Domingo, které bylo založeno roku 1496. Hlavní pamětihodností je původní městské opevnění, koloniální jádro starého města, rozsáhlá botanická zahrada nebo "Los Tres Ojos" což je přes 15 metrů vysoká krápníková jeskyně. Další zajímavostí je dům Kryštofa Kolumba, Muzeum jantaru nebo přesná kopie Bílého domu ve Washingtonu. Proto je zájezd do Dominikánské republiky to pravé.

Podnebí na severní části ostrova je tropické, s vysokou vlhkostí vzduchu. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 28 °C a v zimě neklesá pod 21 °C. Teplota vody jak na severu (Atlantik), tak na jihu (Karibik) se pohybuje mezi 26 - 28 °C. Na jihu není taková vlhkost a mnohé oblasti leží ve srážkovém stínu pohoří Cordillera Central. Teploty na severních a jižních plážích jsou však podobné. V horách je citelně chladněji a tak ve městě Constanza, ležícím ve výšce 1.400 m, mohou být teploty v zimě i pod bodem mrazu. Dominikánská republika leží v oblasti, ve které se mohou vyskytovat hurikány.

Tento ráj na zemi byl roku 1492 objeven Kryštofem Kolombem. Dominikánská republika získala nezávislost v roce 1844, kdy končí okupace španělské kolonie Santo Domingo. Prvním prezidentem se stává Pedro Santana, který zůstává ve funkci až do roku 1861.

Zájezdy do Dominikánské republiky vám splní představy o tropickém ráji. Každý, kdo zde byl, se sem chce jednou vrátit. Najdete zde nejen křišťálově čisté moře, ale i nejúrodnější údolí a největší suché stepní oblasti, největší jezero, nejhlubší plošinu a nejvyšší horu, nejvíce národních parků a nejdelší palmové pláže celého Karibiku. Na své si zde přijdou milovníci odpočinku, romantiky i dobrodružství. Příjemností je, že cena za pobyt leží hluboko pod cenami ostatních karibských destinací.

Zájezdy a dovolená Dominikánská republika – Vaše cesta za krásami Země s CK Optitravel

Užitečné informace pro dovolenou v Dominikánské republice:

 • Očkování - Na cestu nepotřebujete žádné speciální očkování.
 • Cestovní doklady - Občané České republiky nepotřebují ke vstupu vízum, pokud se jedná o dobu kratší než 90 dnů. Důležité je zakoupit si turistickou kartu v hodnotě 10 USD, která platí po dobu tří měsíců. Je třeba si ji dobře uschovat, protože ji budete potřebovat při odjezdu ze země. Tuto kartu zakoupíte přímo na letišti nebo na každém velvyslanectví nebo konzulátu. Při odjezdu je potřeba i zaplatit odletovou daň ve výši 10 USD + pas platný 3 měsíce po ukončení cesty.
 • Oficiální název (česky): Dominikánská republika
 • Hlavní město: Santo Domingo
 • Rozloha: 48 730 km2
 • Počet obyvatel: 8 950 034
 • Měna: dominikánské peso
 • Úřední jazyk: španělština (v turistických centrech využijete též angličtinu)
 • Náboženství: 95% představují římští katolíci
 • Státní zřízení: prezidentská republika
 • Časový posun: - 6 hodin oproti SEČ

Výsledky hledání

další nabídky >