NOVÝ ZÉLAND - Jižní ostrov

VYHLEDÁVÁNÍ ZÁJEZDŮ ČESKÝCH CK
Rozšířené hledání
Nový Zéland - Jižní ostrov - Nový Zéland
  • Nový Zéland - Jižní ostrov

  • Nový Zéland | Nový Zéland

Nový Zéland - Jižní ostrov
Nový Zéland - Jižní ostrov
Nový Zéland - Jižní ostrov
Nový Zéland - Jižní ostrov
Nový Zéland - Jižní ostrov
Nový Zéland - Jižní ostrov
Nový Zéland - Jižní ostrov
Nový Zéland - Jižní ostrov
Nový Zéland - Jižní ostrov
Nový Zéland - Jižní ostrov
  • 0 termínů
  • - -
  • -
  • od
Popis

O výpravě do jedné z nejvzdálenějších destinací sní snad každý. Není se čemu divit. Krása celé země je nepopsatelná. Aby pobyt a program na Zélandu nebyl uspěchaný, vydáme se pouze na Jižní ostrov, jde nás kromě všudypřítomné zeleně čekají impozantní vrcholy Jižních Alp, ledovce spadající až na hranici deštných pralesů, členité mořské pobřeží i zálivy a údolí ve Fiordlandu, kolonie tučňáků, velryby a delfíni.

Západní pobřeží: NP Paparoa – pobřežní pralesy. Pancake Rocks – bizarní skály ve tvaru palačinek. Wanaka – nádherně položené městečko, bludiště a svět optických klamů a výlety do hor. Queenstown v horách na břehu jezera Lake Wakatipu. NP Fiordland – nedostupná krajina fjordů a hor: Milford Sound – podvečerní plavba po fjordu.

Východní pobřeží, pozorování kolonií tučňáků na poloostrově Otago peninsula. Obří kamenné koule Moeraki Boulders, malebný poloostrov Akaroa. Christchurch – krásné město trpící zemětřeseními.

Program

1. den: Odlet z Prahy.

2. den: Let s mezipřistáními na Nový Zéland.

3. den: Christchurch – metropole Jižního ostrova, termálními prameny – Hammer Springs.

4. den: S krásnou přírodou Nového Zélandu se budeme i nadále seznamovat při cestě vnitrozemím. NP Nelson Lakes.

5. den: Kouzelná krajina fjordů, ostrůvků a modrozelených zátok s bílými plachtami plachetnic – oblast Malborough Sound.

6. den: Procházka po přejezdu do pobřežního národního parku Abel Tasman. Koupání na písečných plážích.

7. den: Přejezd do NP Paparoa – pobřežní pralesy, vápencové útesy a kaňony. Pancake Rocks u přímořského letoviska Punakaiki – bizarní skály ve tvaru palačinek vytvořené rozdílným zvětráváním vápencovo-jílového pobřeží.

8. den: Hokitika - město na pobřeží s nádhernými plážemi a možnostmi nákupu suvenýrů z cenného zeleného kamene „pounamu“ (nefrit).

9. den: Cesta do NP Westland – země vysokých horských štítů a hustých deštných pralesů. Svět sněhu a ledu: ledovec Fox glacier, možnost výletu helikoptérou nad ledovec.

10. den: Průjezd průsmykem Haast do Wanaky, ležící u stejnojmenného jezera. Puzzling World – bludiště a svět optických klamů.

11. den: Výlet do okolních hor, lehká túra.

12. den: Přejezd do bývalého zlatokopeckého městečka Arrow Town a dále do turistického městečka Te Anau s výhledy na hřebeny hor.

13. den: Malebná cesta do NP Fiordland a nahlédnutí do jinak nedostupné krajiny fjordů a hor: Milford Sound. Za pěkného počasí jedno z nejkrásnějších míst na Zemi. Plavba po fjordu.

14. den: Delší přejezd na východní pobřeží. Zajímavé "skotské" město Dunedin.

15. den: Výlet za pozorováním kolonií tučňáků na poloostrově Otago Peninsula a na obří kamenné koule Moeraki boulders.

16. den: Christchurch - návštěva Muzea Antarktidy. Největší mraznička na světě, kam můžete vstoupit a vyzkoušet si pocity při vichřici až -40 °C. Odlet.

17. den: Po mezipřistáních přílet do Prahy.

Minimální počet účastníků
6

GPS souřadnice nejsou dostupné.