Top 14 destinací kam v zimě za teplem, sluníčkem a na pláž

Zimní měsíce přinášejí chladné počasí a krátké dny, což nás všechny láká k útěku na slunnější a teplejší místa. Pokud patříte mezi ty, kteří hledají dokonalou zimní destinaci, máme pro vás seznam 14 nejlepších míst, kam se v zimě vydat, abyste si mohli vychutnat teplo, slunce a nezapomenutelný relax na pláži. Nechte se unést exotickými destinacemi a vyražte s námi na dokonalou zimní dovolenou.


Dominikánská republika 

Dominikánská republika je nejen známá svými azurovými plážemi rozkládajícími se na pobřeží, které má více než 1 500 kilometrů, ale také skrývá obrovské množství přírodní rozmanitosti. Zejména na severu můžete objevit horské oblasti s nejvyšší horou Pico Duarte ( 3 101 m) nebo deštné pralesy, laguny a vodopády

Určitě vás nadchne pohostinnost místních a jejich vřelý přístup ke každému návštěvníkovi. Nezapomeňte ochutnat místní kuchyni, která vás okouzlí výraznými chutěmi, například "mofongo" (banánové pyré s masem), "sancocho" (tradiční polévka) a další lahůdky.

V optitravel můžete vybírat z nabídky all-inclusive resortů, která vám zaručí odpočinek a relax. Nabízíme hotely v letoviscích, jako jsou Punta Cana, Playa Dorada a další.
Kuba 

Kuba, karibský ostrov s bohatou historií a kulturním dědictvím, láká návštěvníky různorodými zážitky. V Havaně budete obklopeni starými automobily a obdivuhodnou architekturou. Kuba rovněž nabízí nádherné pláže v oblasti Varadero, kde si můžete užít odpočinek a vodní sporty v tyrkysově modrých vodách s bílým pískem. Ale návštěva Kuby by nebyla kompletní bez zastávky na tabákových farmách, kde se dozvíte o výrobě slavných kubánských doutníků a rumů, které jsou nedílnou součástí kubánské kultury.

V oblasti Varadero najdete dovolenou s nádechem kubánské atmosféry tady.
Mexiko 

Mexiko je kombinací historie, kultury a přírodní krásy, což ho činí jedinečným místem pro dovolenou. Jeho rozmanitá kuchyně nabízí lahodné pokrmy, jako jsou tacos, enchiladas a guacamole. Tradiční oslavy, například Día de los Muertos, dodávají místu zvláštní atmosféru.

Pokud hledáte slunečné pláže, Cancún, Playa Del Carmen a Tulum nabízejí bílý písek a tyrkysovou vodu. Pro dobrodružství pod zemí navštivte cenotes, přírodní propasti s jedinečnými možnostmi k plavání a potápění. Nezapomeňte na návštěvu archeologické oblasti Chichen Itza s pyramidou Kukulkán, která vás vtáhne do historie této úchvatné oblasti. 

Vyberte si ze široké nabídky zájezdů na karibském pobřeží zde.
Maledivy 

Maledivy jsou rájem na zemi, známým svými bílými písčitými plážemi, průzračným azurovým oceánem a luxusními bungalovy postavenými přímo nad vodou. Během zimních měsíců je teplota voda ideální pro potápění, šnorchlování a pozorování korálových útesů s pestrobarevnými rybami.

Náš tip je hotel Reethi Beach, který získal výborná hodnocení od klientů a poskytuje ideální prostředí pro vodní aktivity a také klidnou dovolenou plnou relaxu.